Nohut Battaniye Nedir?

Nohut battaniye kadifemsi, yumuşak dokusu olan bir battaniye çeşididir. Kumaşın yüzeyinde dokunuşla hissedilebilen kabartma puantiyeli bir doku vardır. Bebek battaniyesi olarak son yıllarda en çok kullanılan modeldir. Nohut battaniyenin kumaşı sentetik olmasına rağmen hava geçirgen özelliğe sahiptir. Bebeklerin üstünde ağırlık hissettirmez, oldukça hafif bir battaniyedir. Yumuşak yapıya sahip olmasından dolayı tüylü bir hissiyatı vardır. Nohut battaniyeleri kullandıkça bu hissiyat gitmez ve pamuklanma gibi sorunlar yaratmaz.

Nohut battaniye bebek özel bir kumaş yapısına sahiptir. Antialerjik bu kumaş türüdür. Bu yüzden kaşıntı ve kızarıklık yapmaz. Hassas cilde sahip olan bebekler en ufak bir sorunla karşılaştığı zaman cilt alerjik reaksiyon verir. Bu yüzden bebek ürünleri seçimi özenle yapılır. Bebek örtüleri, battaniyeleri bebek cildi ile sürekli temas halinde olan ürünler olduğu için kumaş kalitesi ve içeriği temiz olmalıdır. Cilt sağlığı için gerekli olan organik pamuk ipliğinden yapılmış ürünler bebekler için ideal kullanıma sahiptir.

Yumuşak bebek battaniyesi kışın sıcak tutan yapısı ile bilinir. Çift katlı tasarıma sahiptir. İç astarı organik pamuklu kumaştan dikilir. Bu yüzden bebek terlemez ve vücut ısısı dengede kalır. Bebek battaniyesi ölçü olarak da bebeğin boyuna ve kilosuna uygun olması gerekir. Olduğundan büyük battaniyeler bebek üzerinde ağırlık yapar ve bebek bu battaniyeler içerisinde rahat edemez ve uyku kalitesi düşer.

Nohut Battaniye Çeşitleri Nelerdir?

Nohut battaniye, bebek ve çocuklar için son yıllarda moda olan bir battaniye çeşididir. Yumuşak dokusu ile bilinen bu battaniyeler şık ve estetik bir tasarıma da sahiptir. Özellikle sadelikten hoşlananların tercih ettiği modellerde tek renk kullanılır. Çocuk battaniyesi renkleri kız çocuklar için pembe ve pastel tonlarında üretilirken, erkek çocuklar için mavi, gri gibi daha soğuk diye tabir edilen renklerde üretilir. Çocuk battaniye modelleri, renk ve desen olarak geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. İhtiyaca uygun olan battaniyeyi kullanıcı zevkine göre tercih edebilir. 

Çocuk battaniye modelleri, kullanım alanına ve hangi mevsimde kullanılacağına göre farklı modellere sahiptir. Kış mevsiminde kullanılan battaniyeler sıcak tutan kalın kumaşla üretilmiş battaniyelerden oluşur. Polar, peluş, kadife kumaşlardan üretilen çeşitler sıcak tutma özelliğine sahip kışlık kumaş türleridir. Yumuşak bebek battaniyesi bu kumaşlar ile farklı tasarımlarda üretilir. Nohut battaniye bu modellerden biridir. Kadifemsi dokusu ve üzerinde yer alan kabarcık desenler battaniyeye yumuşaklık katar. Bu yüzden sadece bebekler değil yetişkinlerin de kullanmayı tercih ettiği bir türdür. 

Yumuşak bebek battaniyesi için markaların piyasaya sunduğu pek çok model vardır. Hem yetişkin hem de bebek ve çocukların kullanımı için özel tasarımları vardır. Genelde nohut battaniye modellerinde tek renk kullanılır. Süslemeler için ise kişisel tercihler göz önünde bulundurulur. Yeni doğacak bebekler için özel tasarım ürünler yaptırılır. Bu ürünler arasında yer alan bebek battaniyesi, çocuğun ismi ya da baş harfi işlenerek özelleştirilir. Ayrıca tasarım olarak ise kenar işlemeleri, dantel, fisto ya da ponpon şerit gibi süsler battaniye çevresine dikilerek güzelleştirilir. 

Nohut Battaniyenin Özellikleri Nelerdir?

Bebek battaniyesi farklı renk ve desende, geniş ürün çeşitliliği bulunan bir ev tekstil ürünüdür. Dünyaya yeni gelen bir bebek için seçilecek olan battaniyenin özellikleri oldukça önemlidir. Bebek cildi yetişkin cildine göre daha hassastır. Bu yüzden battaniye ile temas ettiğinde cilt sorunları çıkabilir. Bu yüzden bebek ve çocuk battaniyesi özellikleri cilt sağlığı açısından güvenilir ham maddeden üretilmiş olması gerekir. 

Nohut battaniye bebek seçenekleri ağırlık olarak oldukça hafiftir. Bebeğin üzerine örtüldüğünde rahatsızlık hissetmez. Çok yumuşak bir kumaşa sahiptir. Dört mevsim kullanıma uygun olacak şekilde üretilmiş modelleri vardır. Bebek örtüleri için ise %100 pamuklu dokuma kumaş kullanılır. Bebek cilt sağlığı için kumaşın bebek cildini tahriş etmemesi gerekir. Ayrıca bebek battaniyesi kumaşları hava alabilir özelliklere sahiptir. Bebek içinde terlemez ve konforlu bir uyku deneyimi yaşar. Uyku, bebeğin gelişimi için oldukça önemli bir aktivitedir. Bu yüzden uyku esnasında kullanılan her türlü ürün bebeğin gelişimini etkiler.

Çocuk battaniyesi koku ve nem tutmaz özelliğe sahiptir. Küçük kazalar battaniyenin ıslanmasına neden olabilir. Gece boyunca fark edilmezse çocuk cildi tahriş olur. Bu sorunlarla karşılaşmamak için üretilen nem tutmaz battaniyeler oldukça işlevseldir. Ayrıca hijyen açısından çocuk battaniye modelleri leke tutmaz ve kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. 30°C su sıcaklığında makinelerde kolaylıkla yıkanır. Soğuğa yakın bir derece olmasına rağmen üzerinde yer alan bütün lekeler, kumaş özelliğinden dolayı kolayca çıkar

Nohut Battaniye Fiyatları?

Nohutlu battaniye fiyatları marka ve ölçülere göre farklı fiyat aralıklarındadır. Ayrıca fiyatlandırmada etkili olan bir diğer unsur, battaniyenin tasarımıdır. Kişiye özel tasarımlar olması harf ya da isim yazdırılması fiyatını etkiler. Nohut battaniye, sade bir battaniye çeşididir. Doku olarak kabartmalı olduğundan üzerinde desen olmasına gerek yoktur. Ancak istek doğrultusunda kenarlarına farklı süsler işletilebilir. Bu özelliklerde fiyat olarak battaniye değerini artırır. Boncuk işleme, dantel işleme gibi kenarlıkları piyasalarda kolaylıkla bulunur.

Bebek battaniye fiyatları kumaş özelliklerine göre değişir. Kumaşın kalın olması, ince olması, kalitesi, üretiminde kullanılan ham madde hepsi fiyatlandırmada etkili olan unsurlardır. Yumuşak bebek battaniyesi kumaşları kışlık kumaşlardır ve kalındır. Oldukça yumuşak yapısı vardır. Ancak her yumuşak kumaş kaliteli değildir. Bu yüzden alınacak ürünlerin içeriğine dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı iplikler kullanılarak üretilmiş ürünler olması gerekir. Aynı ürün farklı mağazalarda farklı fiyatlarda bulunur. Burada önemli olan kumaş içeriği ve kalitesidir. 

Nohut Battaniye Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek battaniyesi seçimi, bebeğin sağlıklı uyku uyuyabilmesi açısından önemlidir. Yeni doğmuş bir bebek günün büyük bölümünü uykuda geçirir. Kaliteli bir uyku bebeğin gelişimini destekler. Ayrıca bebeğin uyku anında üzerine örtülen bebek örtüleri sağlık açısından güvenilir ürünlerden tercih edilmelidir. Bebek ciltleri oldukça hassas ve ince yapılıdır. Bu yüzden tahriş olması ve kızarması daha kolaydır. Bebek battaniyesi gibi ürünlerin doğal olmasına bu sebeple dikkat etmek gerekir. Doğal olmayan tüm ürünler cilt sağlığını tehdit eder ve alerjiye sebep olur.

Çocuk battaniyesi, kimyasal madde içermeyen sertifikalı ürünler arasından seçilmelidir. Battaniye kumaşının nefes alabilir özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Uyku anında vücut ısı dengesinin korunması ve terletmemesi için gerekli olan bir özelliktir. Çocuk battaniye modelleri arasından hafif olan ürünler tercih edilmelidir. Uyku konforu açısından ağır olan battaniyeler çocuk üzerinde yük oluşturacağı için önerilmez. Ayrıca doğru bir battaniye seçiminde ölçüler oldukça önemlidir. Nohut battaniye tek kişilik, çift kişilik, 90x90 cm ölçülerinde ve pek çok ölçülerde piyasada bulunur. Kullanılacak alanın özelliğine ve boyutuna uygun olan ölçülerde battaniye seçilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR