₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺301,64 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺280,00 KDV Dahil
₺400,00 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺279,64 KDV Dahil
₺369,90 KDV Dahil
₺301,64 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil

Hamile lohusa Pijama Fiyatları?

Hamilelik dönemi, kadınlar için hem en zor hem de en güzel dönemlerden biridir. Lohusa dönemi,  bebek dünyaya geldiği andan itibaren başlayan, 42 veya 56 gün süren bir dönemdir. Lohusa döneminde anneler, hem fiziksel hem de ruhsal olarak savunmasızdır. Bu dönemde, kendilerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu dönemde, annelerin bağışıklık sistemi zayıftır ve dikkat edilmediğinde kolayca hastalanabilmektedirler. Lohusa döneminde, giyim açısından rahatlık ve konfor önemlidir. Anneler bu dönemde lohusa pijama takımları kullanır. Lohusa pijama, anneye konfor ve rahat bir hareket alanı sağlar. Bu tür pijamalarda, anneyi rahat ettirebilecek özellikleri olan ürünler, tercih edilmektedir. Bu özelliklere göre, pijama fiyatları belirlenir.

Lohusa pijamalarında fiyatlar; kumaş türüne, pijamanın özelliklerine, tasarımına ve rengine göre değişiklik göstermektedir. Naylon ve polyester kumaşlar, cilde zarar verdiği ve terlettiği için pijamalarda tercih edilmeyen kumaşlardır. Lohusa pijamalar, genellikle pamuklu kumaşlardan tercih edilmektedir. Pamuklu kumaş, hafif ve yumuşak dokuya sahiptir ve anneye rahatlık sağlar. Pamuklu ve polyester kumaş arasında fiyat farklılaşması olacaktır. Lohusa pijamalarda gizli emzirme özelliği ve cep bulunması, fiyatlarda attırıcı bir husustur. Gizli emzirme özelliği, annenin bebeği hem evde hem de dışarıda rahatça emzirmesini sağlar. Lohusa pijamalarda en çok tercih edilen renkler, mavi ekru, pembe; lacivert, bordo ve siyah renklerdir. Lohusa pijamalarda en çok tercih edilen tasarımlar, dantelli ve puanlı tasarımlardır. Dantel detaylı tasarımlar, düz ve sade tasarımlara göre daha pahalıdır.

Hamile Lohusa Pijama Çeşitleri Nelerdir?

Hamilelikte annelerin vücudunda hızlı kilo alınmalarına bağlı olarak birtakım değişimler meydana gelir. Doğumdan sonra annelerin vücut değişimine uyum sağlayacak kıyafetler tercih edilmelidir. Bu kıyafetlerin en başında, anneleri rahat ettirebilecek lohusa pijama takımı gelmektedir. Lohusa pijama takımı tercih ederken, kumaşın esnek yapıda ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, pijama takımı seçerken şık bir görseli olması da önemlidir. Pijama takımlarında, birbirinden şık ve anne adaylarını mutlu edecek çok sayıda çeşit vardır. Bu çeşitler, tasarım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

 • Uzun kollu pijama takımları
 • Ön düğmeli pijama takımları
 • Dantel detaylı lohusa pijamaları
 • Omuz askılı pijama takımı
 • Sabahlıklı lohusa gecelik takımları
 • Kolları güpürlü pijama takımları
 • Kadife pijama takımları 
 • Hamile gecelikleri

Pamuklu kumaş kullanılan pijama takımı, terletmez ve sıcaklığı sabit tutar. Ayrıca, annenin vücudunda yokmuş hissi yaratır. Farklı boy ve beden seçenekleri mevcuttur, böylece anneye emzirmesinde rahatlık sağlar. Lohusa pijama takımlarında renk seçenekleri de mevcuttur. Örneğin; beyaz, buz mavisi, pudra pembe ve kırmızı gibi renkler bu seçenekler arasındadır. Anneye en çok rahatlık sağlayan pijama takımı, önden düğmeli pijama takımıdır. Önden düğmeli pijama takımı annelerin kolay emzirmesini sağlar. Uzun kollu ve kısa kollu pijama takımları, mevsimsel özelliklere uygun takımlardır. Bir başka lohusa takımı çeşidi, sabahlıklı pijama takımıdır. Bu tür takımlarda sabahlığın bulunması, aniden gelen konukların karşılanmasında avantaj sağlayacaktır. Bir başka pijama takımı çeşidi olan dantelli pijama takımı, görsel ve şık bir görüntü sunmaktadır.

Hamile lohusa pijama özellikleri nelerdir?

Hamile lohusa pijama takımı, bebek bekleyen anne adayları için özel olarak üretilmiştir. Lohusa pijama takımının en önemli özelliği, doğum sonrasında anne adaylarına rahatlık ve konforlu bir lohusalık dönemi sağlamasıdır. Özellikle lohusa takımının pamuklu ve yumuşak dokusu anneleri terletmez ve cildi rahatsız etmez. Hamile lohusa takımı seçerken, mevsimsel özelliklere dikkat edilmesi önemlidir. Yaz mevsiminde, genellikle penye kumaşlar tercih edilmelidir. Penye kumaşlar, ince dokusu sayesinde anneyi terletmez ve sıcaklığı sabit tutar. Hamile lohusa pijama takımının bir başka özelliği, kruvaze yaka olmasıdır. Kruvaze sayesinde, anne gizli cebe ihtiyaç duymadan rahatlıkla bebeği emzirebilir.

Normal ve sezaryen doğuma uygun pijama takımları, tunik detaylı takımlardır. Tunik takımlar, sabahlıklı pijama takımı olarak da bilinir. Sabahlıklı pijama takımı kullanmak, hamilelikte karnı büyüyen annelere kolaylık sağlayacaktır. Bu tür takımların alt kısımları, annenin bel ölçülerine göre ayarlanabilmektedir. Bel bölgesi lastiklidir ve bu lastikler sayesinde bedene göre ayarlanmasını sağlanır. Sabahlıklı pijama takımı, hamileliğin her anında kullanılabilir ve doğum sonrasında lastikler genişletilebilir. Lohusa pijama takımının bir özelliği de, önden düğmeli olmasıdır. Önden düğmeli takımlar, kolay açılabilecek ve bebeği rahatsız etmeyecek yumuşak bir dokuda tasarlanmıştır. Bu tür takımlar, annenin kolay emzirmesine yardımcı olur. Hamile pijama takımının son özelliği anneyi sıcak tutmasıdır.

Hastane lohusa pijama nasıl olmalıdır?

Hastane lohusa pijama takımı;

 • Body
 • Alt pijama
 • Sabahlık
 • Lohusa gecelik gibi parçalardan oluşur.

Lohusalık dönemi, her hamile kadının geçirdiği bir dönemdir. Bu dönem, kadınların vücudunun eski haline döndüğü bir dönem olarak da açıklanabilir. Lohusalık dönemi, annenin vücut yapısına göre değişmektedir ancak genel olarak lohusalık süresi altı haftadır. Anneler için lohusa döneminde rahat hissetmek önemlidir. Bu dönemde, anneyi en rahat hissettirecek kıyafet, lohusa pijamasıdır. Lohusa pijamasının en önemli özelliği, yüzde yüz pamuklu dokusuyla anneye konfor sunmasıdır. Lohusa pijama seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, kumaş yapısıdır. Kumaş yapısının, bebek için güvenilir ve sağlıklı malzemelerden yapılmış olması gerekmektedir. Zararlı kimyasal ve plastik bulunan kumaşlar tercih edilmemelidir. Pamuklu kumaşlar, lohusa pijama takımları için idealdir. Aynı zamanda fazla taşlı, metal ve kabarık süsler tercih edilmemelidir. Bu tür süsler hem anneyi hem de bebeği rahatsız edebilir.

Hastane lohusa pijama takımlarında, dantel detaylı ve puanlı desenler yaygın kullanılır. Özellikle, düz ve sade tasarımlara göre daha şık bir görüntü sunar. Pijama takımlarında en çok kullanılan renkler ekru, pudra, buz mavisi, kırmızı ve koyu renklerdir. Annelerde doğum sonrasında sıvı kaybı oluşmakta ve lekelenme sıkça görülmektedir. Bu nedenlerden dolayı pijama takımı seçerken koyu renkler tercih edilmesi daha fazla kolaylık sağlayabilmektedir. Pijama takımı seçerken pijamanın anneyi sıcak tutması önemlidir. Lohusa pijamaları kış aylarında sıcak tutabilecek kumaşlardan tercih edilmelidir. Yaz aylarında ise bunaltmayan, ince ve rahat kumaş türlerinden olmalıdır. Ayrıca, önü düğmeli modeller anne için emzirme kolaylığı sağlayacaktır. Sabahlıklı modeller, anneyi rahat hissettirecek modellerdir. Sabahlıklı pijama takımının üst kısmı uzundur. Annenin vücut hatlarını belli etmez ve anne rahat eder.

Hamile Lohusa Pijama Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Lohusa pijama takımları, anne adayları ve yeni doğum yapan anneler için önemlidir. Lohusa kıyafetleri, lohusa gecelik veya pijama takımı şeklinde gruplandırılabilir. Lohusa pijama takımı seçerken, en çok dikkat edilmesi gereken şey, önünde düğmeler bulunması ve lastikli olmasıdır. Önü düğmeli pijama takımları, bebeği emzirmesinde anneye kolaylık sağlayacaktır. Özellikle, pijamanın üst kısmının lastikli olması, anneye konfor sağlayacaktır. Hamile lohusa takımlarında, bir başka dikkat edilmesi gereken nokta; kumaşının pamuklu ve penye kumaş olmasıdır. Pamuklu kumaşlar, hem bebeğin hem de annenin cildini tahriş etmez ve oldukça konforludur. Penye kumaşlar ise, ince dokusuyla yaz mevsiminin vazgeçilmezidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR