Bebek Pike Takımı Modelleri

Bebek ciltleri yetişkinlere oranla çok daha narin bir yapıya sahip olmaktadır. Bu sebeple bebek pike takımı seçimi yapmak bebeğin sağlıklı ve konforlu bir uyku süreci yaşaması için oldukça önemli olmaktadır. Doğal ve antialerjik kumaş yapısına sahip olması gereken bebek pikesi bebeklerin terlemesinin de önüne geçmektedir. Bebeklerin oldukça narin ciltlerinde kaşıntı ve tahrişe yol açmayan kaliteli çocuk pikeleri zengin ürün yelpazesi ile kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Doğru tercih edilen çocuk pike takımı bebeğin vücudunun yeterli hava alabilmesine tenine temas eden kumaş yapısının pamuklu olması da huzurlu ve verimli uyku deneyimi yaşamasını sağlamaktadır. 

Bebeklerin odalarına renkli ve şık bir görüntü katan çocuk odası pike takımı modelleri kumaş ve dokuma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bebek yataklarına uygun ölçüleri, farklı tasarım ve renkleri ile kullanıcılara geniş bir ürün çeşitliliği sunmaktadır. Yumuşaklıkları ve rahatlıkları ile ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen çocuk pike takımı modelleri bebekler için konforlu bir kullanım sunmaktadır. Püsküllü, çizgili, güpürlü, kurdeleli gibi birçok farklı tasarım seçenekleri ile herkesin zevkini yansıtabilmesine olanak sağlamaktadır. 

Bebek odasının rengi, halısı ve mobilyaları ile uyum sağlaması için ebeveynler tarafından farklı modeller arasından tercih yapılmaktadır. Sarı, ekru, mavi pembe, nar çiçeği, lacivert, kırmızı gibi birçok renk arasında zevkini yansıtabilen tercihler yapmak mümkün olmaktadır. Renk ve tasarım açısından ebeveynlerin oldukça önem verdiği bebek pike modelleri odaların dekorasyonunun tam anlamıyla tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Her ölçü, desen ve renk seçeneği farklı olarak üretilen bebek pike takımı ürünleri farklı bebek odası konseptlerine uyum sağlamaktadır. 

Günümüzde birçok modeli ile ebeveynlerin gözünü dolduran çocuk pike takımları son zamanlarda dijital baskı modelleri ile tercih edilmektedir. Çocuk pike modelleri çoğunlukla pamuk olarak tercih ediliyor olunsa da bambu, ipek, saten gibi kumaş seçenekleri de tercih edilebilmektedir. Son zamanlarda hem görsel olarak hem de kulanım açısından rahatlık sağlaması yönünde çocuk pike modelleri arasında tercih edilen kumaş türü ipek saten olmaktadır. Görsellik ve kullanım açısından pike takımları fiyatları arasında en pahalı ürünler arasında yer almaktadır. Fiyat olarak diğerlerine göre yüksek olmasının sebebi kumaşın kalitesine bağlı olmaktadır. 

Fiyat ve performansı ile her zevkten kullanıcıya hitap edebilen bebek pikesi işlevsel olması özelliği ile de çok yönlü kullanım sağlamaktadır. Puset, bebek arabası gibi alanlarda bebeği soğuktan ve rüzgardan korumak için örtü kullanılmaktadır. Ebeveynler örtü çeşidi için genelde pika takımı kullanmaktadır. Bebek pike takımı ürünlerinin organik içeriklere sahip olması bebek tekstil ürünü seçiminde oldukça önemli bir detay olmaktadır. Bebeğin cildi ile direk temas eden çocuk pike takımları dokusu bebeğin hassas cildine uyumlu olması gerekmektedir. 

Bebek tekstil markaları unisex, erkek çocuk pike takımı ya da kız çocuk pike takımı olarak farklı tasarım ve renklerde ürettikleri ürünleri kullanıcının tercihine bırakmak üzere satışa sunmaktadır. Kız çocuk pike takımları genelde pembe ve prensesli olarak tasarlanmalarının yanında farklı renk ve desenlerle de göz doldurmaktadır. Erkek çocuk pike takımı rengi olarak genellikle mavi kullanılsa da farklı renk ve figürler kullanılarak satışa sunulmaktadır. Son zamanlarda hastane çantaları için oldukça popüler tercih olan isimli pike takımı modelleri ebeveynin kişiye özel tasarımı ile üretilmektedir. Ebeveynlerin Birbirinden keyifli odalar tasarlaması için binlerce ürün içerisinden zevk ve tarzlarını yansıtabilecekleri ürünlere ulaşması oldukça kolay olmaktadır. 

Kız Bebek Pike Takımı

Bebek pikesi organik pamuklu içerikleri ile ebeveynlerin güvenini kazanan bebek tekstil ürünleri arasında yer almaktadır. Bebek pike takımı düz renklere sahip olabileceği gibi farklı karakterlere, dantelli, güpürlü gibi birçok tasarımsal özelliklerle de üretilmektedir. Çocuk cinsiyetine bağlı olarak değişen çocuk pike takımı modelleri tasarımsal çeşitliliğe sahip olması ile kız veya erkek çocukların gönlünü kazanmaktadır. 

Kız çocukların seveceği unicorn, flamingo, kelebek baskısı gibi tasarımlara sahip kız çocuk pike takımı ürünleri kızların odalarına ayrı hava katmaya yardımcı olmaktadır. Genellikle pembe, gül kurusu, turuncu gibi renklerin ağırlıkla kullanıldığı kız bebek pike takımı ürünleri farklı renk ve tasarım ürün seçenekleri ile de kullanıcının tercihine bırakılarak satışa sunulmaktadır.

Bebek Pike Takımları Ölçüleri

Bebek pikesi ölçüsü genellikle standart olmakla birlikte bebeğin yatağının ya da beşiğinin ölçü özelliklerine göre değişiklik sağlayabilmektedir. Özel ölçülere sahip olan yatak ve beşikler için özel ölçümlü pike takımı yaptırılması gerekmektedir. Ebeveyn istediği ölçüde bebek pike takımı yaptırabilmektedir. İstenilen ölçüde, kumaşta ve tasarımda çocuk pike takımı tasarlamak mümkün olmaktadır. Ebeveynler genellikle standart ölçülere sahip bebek pike takımı tercih etmektedir.

Ebeveynler bebek pikesi alma sürecinde bebek pikesi kaç metre olur? Sorusuna cevap aramaktadır. Bu soruya verilebilecek net bir cevap olmamaktadır. Her bebeğin beşik ya da yatak örtüsü çeşitlilik göstermektedir. O sebeple ebeveynler beşik pike takımları ya da yatak pike takımları alırken ürünlerinin ölçülerini dikkate alması gerekmektedir. Özel ölçülere sahip olmayan beşik ve yatak modelleri için standart ölçü bebek pike takımı modelleri uygun olacaktır. Tek kişilik çocuk pike ölçüleri bebek pike ölçülerine göre daha yüksek değerlerde olmaktadır. Standart bebek pike takımı ölçüsü 100x150 cm iken tek kişilik bebek nevresim takımı ölçüleri 160x220 cm olmaktadır.

Bebek Pike Takımı Fiyatları

Bebek pike modelleri pek çok marka tarafından farklı ölçü, renk ve tasarımlarda üretilmektedir. Bebek pike takımı fiyatlarının çeşitlenmesini etkileyen en önemli etken kumaş kalitesi olmaktadır. Aynı kumaş türleri birçok marka tarafından üretilebilmektedir. Bu ürünler içerisinde fiyatın belirlenmesini sağlayan kullanılan kumaşın kalitesi ve dikiş ustalığı olmaktadır. 

Gelişen moda ile bebek pike takımları da son zamanlarda farklı tasarım ve görsellikle kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. İsimli, işlemeli, kurdeleli, payetli, figürlü gibi birçok farklı tasarımlar sunan bebek pikeleri işçiliğe göre fiyat olarak da çeşitlilik göstermektedir. Çocuk pike takımları fiyatları seçilen modele, kaliteye, markaya göre her bütçeyi memnun edecek şekilde değişkenlik göstermektedir. Tek kişilik çocuk pike takımları ebatlarının standart bebek pike takımların oranla büyük olmasından kaynaklı etiket fiyatı olarak daha fazla olabilmektedir.

Pike Nedir?

Pike, farklı kumaş yapılarıyla üretilen ve mevsim geçişlerinde oldukça fazla kullanılan yumuşak ve ince dokusu ile konforlu bir uyku imkanı sağlayan tekstil ürünü olmaktadır. Hava alabilen ve terletmeyen özellikleri ile özellikle yaz aylarında oldukça konforlu uyku imkanı sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Kullanıcının yatak örtüsüne göre tercih ettiği pike takımı ürünleri oldukça geniş renk imkanı ve farklı tasarımları ile göz doldurmaktadır. 

İnce formlarda üretilen pike takımları yatağa görsellik kazandırması ile de ön plana çıkmaktadır. Pike takımı mevsimlik örtü olarak adlandırılmaktadır. Modern tasarım ve şıklıkları ile odaların canlanmasına ve renk ve model seçenekleri ile kişiselleştirilmesine yardımcı olmaktadır.  Renk ve tasarım konusunda sunduğu oldukça geniş çeşitliliği ile odalarda sıra dışı alternatiflerin oluşturulmasına imkan sağlamaktadır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR