₺3.900,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺3.500,00 KDV Dahil

Bebek Odası Tekstil Fiyatları?

Aileye yeni katılan birey olarak bebeklerin yaşam alanını doğmadan önce belirlemek önemlidir. Bebek odası takımlarında yatağın büyüklüğü, evde odanın nerede bulunduğu, yönü ve rengi dikkate alınır. Bebek odası tekstil ürünleri; bebek yatağı, çarşaflar, yorganı, yastığı, battaniyesi, cibinliği, perdesi, top havuzu ve bebek oyuncaklarıdır. Bebek takımlarının fiyatları ürünlerin boyutuna göre değişim gösterir. Tasarımı özel yapılan bebek yatak takımlarının fiyatlarının belirlenmesinde dikkate alınan unsurlar, bebek yatağı ölçüleridir. 

Büyük bebek yataklarının fiyatları, küçük boyutlu bebek yataklarına göre daha farklı olur. Bebek yatağının boyutları büyüdükçe fiyatları artar. Sallanan yatakların fiyatları, diğer bebek yataklarına göre fiyat farkı vardır. Tam ihtiyaç duyulan ürünler satın alınmak isteniyorsa, ürün performansı önemlidir ürünün performansına göre fiyatları değişir bebek odası fiyatlarında üründe kullanılan malzemeler de fiyat farkı yaratabilir. Örneğin; sünger bebek yağıyla bambudan yapılan bebek yatak takımlarının fiyatları farklı olabilir. 

Asansörlü yatakların fiyatları normal yataklara göre daha maliyetlidir. Oyun parkı detaylı yataklar normal yataklara göre daha maliyetlidir. Bebek pike takımları da tek başlarına satılan bebek battaniye fiyatlarına göre daha maliyetlidir. Bebek tekstil ürünlerinde, marka ve kalite fiyat belirlenmesinde belirleyici unsurdur, bilindik markaları daha kaliteli olarak bilinir ve fiyatları daha pahalıdır.

Bebek yataklarında ve battaniyelerinde pamuklu ürünler diğer yataklara oranla daha pahalıdır. Kullanım kolaylığı bebek odası tekstil ürünlerinde oldukça önemlidir. Kullanımı kolay ürünler daha çok tercih edilir daha çok beğeni toplar. Taşıma kolaylığı sağlayan ürünler daha çok tercih edilen ürünlerdir. Talep fazla olan ürünlerde fiyatlar daha pahalıdır. Bu bilgilere rağmen, her markada her bütçeye uygun ürünler bulunabilir.

Bebek Odası Tekstil Çeşitleri Nelerdir?

Bebek doğduğu andan itibaren zamanının büyük bir kısmını bebek odasında geçirir. Bebeklerin cildi hassas olduğundan dolayı odasında kullanılan tekstil ürünlerinin pamuktan yapılması gerekmektedir. Bebek odası tekstil çeşitleri; bebek yatakları, çarşafları, yastıkları, nevresim takımları, battaniyesi, cibinliği ve perdesi olarak sınıflandırılabilir. 

Bebek yatak takımı piyasada genellikle, 70x130 veya 70x140 yatak ölçüleri ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra isteğe bağlı ölçülerde yataklar imal edilebilmektedir. Yatağın karyolaya tam oturması önemlidir. Yataklarda genellikle anti bakteriyel yatak koruyucuları kullanılmaktadır. Yatak ile çarşaf arasına sıvı geçirmez koruyucular takılmaktadır. Kullanılmış yataklar tercih edilmemektedir. Bu tür yataklar çokça bakteri barındırır. Bebek yataklarının renkleri genellikle bebeğin cinsiyetine göre seçilmektedir. Mavi, pembe ve beyaz renklerdir. Kız bebek yatak takımı pembe, erkek bebek yatak takımı mavidir. Bebek yataklarına genellikle beşik adı verilir. Sallanan beşikler yaygın kullanılır. Bebek beşiklerinin etrafında korkuluklar bulunur. Bu korkuluklar, bebeğin düşmesini engellemek için konulur. Bebek çarşaflarında pamuklu ve saten çarşaflar tercih edilir. 

Sentetik malzemeler bebeğin sağlığı için uygun olmadığından bebek çarşaflarında sentetik ürünler tercih edilmez. Hayvan desenleri çarşaflarda tercih edilir. Bebek çarşafları 60x129 ebatlı çarşaflardır. Bebek yastıklarının ölçüleri değişkendir. Bebek yastıkları %100 pamuk kumaştan yapılır. 

Bebek yastıkları, bebeğin başını ağrıtmaması için yumuşak yapılır. Bebek yastıklarında elyaf gibi terleten malzemeler kullanılmamaktadır. Bebeğin uyurken başının çarpmaması için yastıklara fırfır yapılır. Bebek yastıklarına süslemeler yapılır. Bebek yorganları, bebeğin hareketini kısıtlayacak şekilde yapılır. Bebek yorganları ve yorgan kılıfları yapılırken, mevsimsel özelliklere dikkat edilir. Pamuktan yapılır ve pamuğun, hijyenik olmasına dikkat edilir. 

Bebeklerin nevresim takımları, daha çok sade ve hayvan desenli olarak tercih edilir. yastıklarda ve yorganlarda kullanılır. Çıkarılıp takılabilme özelliğine sahip olmalıdır. Genellikle bebek yastıkları, çarşafları ve nevresim takımlarında mavi, sarı, pembe renkler tercih edilir. Eğer oda hazırlandığında bebek doğmamış ise ve cinsiyeti belli değil ise beyaz renkler ağırlıklı olarak tercih edilir.

Bebek Odası Tekstil Özellikleri Nelerdir?

Bebekler ailelerin en değer verdiği varlıklardır. Ailelerin en küçük üyeleridir ve savunmasızdırlar. Bebeğin odasını hazırlarken, bebeğin rahat etmesi ve kendini iyi hissetmesi önemlidir. Bebek yatak odası, bebeği tehlikelerden koruyacak şekilde hazırlanmalıdır. Bebek odası kullanışlı ve temiz olmalıdır. Bebek odasının doğrudan ışık alması önemlidir. Odanın rahat hareket edilebilecek bir ortam olması gerekir. Ve bebeğin rahat bir şekilde uyuyabilmesi için bebek odaları sesten uzak bir yerde olmalıdır.

Bebek odaları ailelerin rahat kontrol edebileceği mesafede olmalıdır. Özellikle sabah güneşi alan bir ortam olmalıdır. Sabah güneşi belli bir süre insan sağlığına faydalı vitaminler içermektedir. Sürekli bir şekilde bebek odası havalandırılmalıdır. Oksijen bebeğe iyi gelecektir. Oda zeminin temizliği kolay olmalıdır. Mikropları çokça barındıracak halı, kilim gibi şeyler bebek yatak odasında tercih edilmemelidir. Uzun ömürlü parkeler tercih edilmelidir. Cam, bıçak gibi kesici aletler odada bulundurulmamalıdır.  Bebek yatak odasının duvarlarında yağlı veya saten boya tercih edilmemelidir. Bu tür boyalar koku yapar, bebeğe zarar verebilir. 

Bebek odalarında en uygun renkler açık tonda renklerdir. Pastel tonları sıkça tercih edilmektedir. Bebek odasının daha dikkat çekici görünmesini sağlamak için duvarların orta kısmına süslemeler yapılabilir. Bebeğin odasında mutlaka bir pencere bulunmalı ve yerden bebeğin pencereye ulaşamayacağı şekilde yüksek olmalı. Bebek odalarında en uygun aydınlatma tavan aydınlatmadır. Bebek odasında sıcaklık değişkenlik göstermemelidir ve sabit tutulmalıdır. İdeal sıcaklık 20 derecedir.

Bebek Odası Tekstil Nasıl Olmalıdır?

Anne babalar için bebek odası dekore etmek en keyifli iştir. Dekor sürecinde karar aşaması oldukça zordur. Bebek odası tekstil ürünlerinin en doğrusunu ve en güzelini seçmek düşündürücü olacaktır. Bebek yatak odası dekore ederken öncelikle tekstil ürünlerinin sağlıklı ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Bebek odası konforlu ve rahat olmalıdır. Temiz hava ve güneş ışığı alan bir ortam bebek için yeterli olacaktır. Bebeğin kıyafetlerinin yerleştirileceği bir dolap bulunmalı ve dolap sabitlenmelidir. Yüksek korumalı bir yatak bebek odasını tamamlayacaktır. Bebek odasında kullanılacak mobilyaların, metal ve cam içermemesi gerekmektedir. Mobilyaların köşelerinin sivri olmamasına dikkat edilmelidir. 

Bebeğin sağlığı göz önünde bulundurularak bebek odasında kanserojen maddeler içeren eşyalar bulunmamalıdır. Bebek odasına özel halılar bulunmalı ve kaygan halılar olmamalıdır. Bebek tekstil ürünlerinin en önemlisi, nevresim takımlarıdır. Nevresim takımları mevsimine uygun seçilmelidir. Örneğin yazın ince dokulu terletmeyecek takımlar seçilmelidir. Bebek odası ürünleri yıkanabilir olmalıdır. Düzenli olarak temizlenmelidir.

Bebek Odası Tekstil Malzemesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Bebekler için bebek odası tekstil ürünleri alınırken, dikkat edilmesi gereken, çok fazlar unsur vardır. İlk olarak, bebek odasında bebekler için bir oyun alanı yapılmalıdır. Top havuzları bebek odalarında ideal olan yaygın kullanılan oyun alanlarıdır. Top havuzu yapılırken bebeğin yaşına uygun boyutlar seçilmelidir ve toplar sert olmamalıdır. Bebek tekstil ürünlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur; bebek yatağıdır. 

Bebek yataklarında bulunan metal içeren boyalar bebeğe hem fiziksel zarar hem de psikolojik zarar verir. Yatak üzerinde, el veya kafa girebilecek açıklıkta yer bulunmamalıdır. Bebekler büyüdükçe hareketlenecektir. Mobilyaların bebeklerin hareketlerine karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bebek odasında renk seçimi dikkat edilmesi gereken başka bir unsurdur. Renkler bebeklerin beyin gelişimini etkiler. Renkler desenler bebeklerin dikkatini çeken ayrıntılardır. Bebek odasında çok uzun süre o renklere desenlere bakacaktır. Seçim yaparken daha huzur ve sakinleştiren sekiler. Seçilmelidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR