₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil

Hastane Çıkış Fiyatları?

Hastane çıkış seti, yeni doğan bebeklerde doğum anından başlayarak iki haftalık oluncaya kadar kullanılan ürünlerdir. Hastane çıkış seti fiyatları, setin markasına, kumaşına ve ürün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Yeni doğan bebeklerin cildi hassas ve savunmasızdır, bu nedenle hastane çıkış setlerinin güvenilir ve doğru seçilmesi gerekmektedir. Tüm yeni doğan bebek ürünlerinde, %100 pamuklu kumaş ve penye tercih edilmektedir. Penye malzeme kullanılan ürünler, kadife malzeme kullanılan ürünlere göre daha maliyetlidir. 

Penye ürünler yumuşak dokusuyla bebeğin cildine zarar vermez. Doğal pamuk kullanmak, anne ve bebeğe ekstra güven sağlayacaktır. Bebek hastane çıkışı setlerinde kıyafetler, 3’lü, 5’li, 7’li ve 10’lu parçalardan oluşmaktadır. Hastane çıkış setlerinde, 3’lü ve 5’li parçalar, 7’li parçalara göre daha uygun fiyatlıdır. Parça sayısı arttıkça fiyatlar da artacaktır. Bebeğe yakışabilecek desenler, çoklu setlerde aksesuarlarıyla uyumlu şekildedir.

Hastane çıkışı fiyatlarında, ürünlerin sağlıklı olması ve kanserojen maddeler içermemesi önemlidir. Ürünlerin boyutları da fiyat arttırıcı bir niteliktir. Örneğin; bebek battaniyelerinde 80x90 ebatlı battaniyeler, 90x120 ebatlı battaniyelerden daha uygun fiyatlıdır. Boyut arttıkça fiyatlar artmaktadır. Fiyatlandırmada etkili olan bir başka etken, tasarımların çeşitli olmasıdır. Hastane çıkışı modelleri içinde yer alan isimli tasarımlar özel modellerdir ve klasik tasarımda olan modellere göre daha maliyetlidir. Fiyatlandırmada ürünlerin lisans ve sertifika belgelerinin olması da etkilidir. Bütün bu bilgilere bakıldığında, her bütçeye uygun ürünler bulunabilmektedir.

Hastane Çıkışı Özellikleri Nelerdir?

Hastane çıkışında yeni doğan setleri olarak bilinen ürünlerde, bebeğin rahatı ve konforu önemlidir. Bu tür setler, 0-3 ay aralığında giydirilebilir. Hastane çıkış setlerinde en önemli özellik, bebeğin cildini tahriş etmeyecek ve kimyasal bulundurmayan kumaşlar tercih edilmesidir. Bebeklerin cilt sağlığı için, pamuklu kumaşlar ideal kumaşlardır. Organik pamuktan oluşan setler, bebeğin cilt sağlığı için güvenlidir. Hastane çıkış setlerinde, kalıp seçimi de önemlidir. Örneğin; bebek zıbınının kol kısımları, pantolon, bilek ve bel kısımları çok dar seçilmemelidir. Eğer bebeğin kilosu yüksek ise alınan kıyafetlerin büyük seçilmesi gerekir, bunun nedeni bebeğin çok hızlı bir şekilde büyümesidir. Kıyafetlerde, kalıp seçenekleri genellikle birbirine benzer. Kalıp seçerken, küçük detaylara dikkat edilmelidir. Bebeği giydirirken, hızlı kolay ve rahat hareket edilebilecek kıyafetler seçmek, bebeğin konforu açısından önemlidir.

Hastane çıkış seti seçerken, mevsimsel özellikler de önemlidir. Bebeğin doğduğu mevsime göre kıyafetler seçilmelidir. Örneğin; bebek kış mevsiminde doğmuş ise kalın ve sıcak tutacak hırkalı kıyafetler tercih edilmelidir. Yazın doğmuş ise, yumuşak dokulu penye kıyafetler tercih etmek uygun olacaktır. Hastane çıkışı setlerinde, tasarım özellikleri önemlidir. En çok tercih edilen tasarımlar, isme özel tasarımlardır. İsme özel tasarımlar, anneyi de bebeği de özel hissettirecektir. Hastane çıkışlarında en çok tercih edilen renkler, cinsiyete göre değişmektedir. Kız bebek hastane çıkışı setlerinde, genellikle pembe ve kırmızı renkler tercih edilmektedir. Erkek bebek hastane çıkışı setlerinde ise mavi ve sarı renkler en çok tercih edilen renkler arasındadır. Erkek bebek setlerinde en çok tercih edilen desenler; hayvan desenleri, çizgi film karakterleri, araba, uçak ve yelkenli desenleridir. Kız bebeklerde ise, genellikle çiçek desenleri tercih edilmektedir. Kız bebekler için tasarlanan setlerde, ekstra olarak saç bantları eklenmektedir. Hem kız hem de erkek bebekler için ekstra olarak, şapka, çorap ve eldivenler setlerde yer almaktadır.     

Hastane Çıkışı Çeşitleri?

Bebeğin evden çıkarılması, giydirilmesi ve süslenmesi için kıyafetlere ihtiyacı vardır. Hastane çıkış setlerinde, tüm ihtiyaç duyacağı kıyafetler mevcuttur. Hastane çıkış setlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bütün set çeşitlerinde, genellikle pamuklu ve penye kumaşlar kullanılır. Penye kumaşlar, mevsimsel olarak yazın tercih edilir. Kışın tercih edilen çeşitler, şapkalı ve kapüşonlu modellerdir. Hastane çıkış seti, vücudunu düşünerek antibakteriyel ve antialerjik iplikler dokunur. Bebek zıbınlarında genellikle çıtçıtlı modeller tercih edilir. Boyundan çıtçıtlı modellerin kullanım kolaylığı açısından tercih edilir. 

İç zıbın çeşitlerinde, düğme, çıtçıt vb. aparatlar kullanılmaz. Zıbınlar, yarım kol ve uzun kollu şekilde tasarlanmıştır. Battaniyeler, genellikle çift katlı tasarlanmışır. Kapüşonlu ve kundak battaniye olarak çeşitlendirilir. Battaniyelerin büyük ebatlı olması, bebeği iyi sarması açısından önemlidir. Gizli eldivenli üstler, yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Alt pantolonlar, patikli veya manşetli gruplar. Ayakkabılar ve eldivenlerle hastane çıkışı zenginleştirilir.

Hastane çıkış modelleri, hem kız hem de erkek bebekleri için rahatlıkla kullanılabilir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmeden önce, unisex modeller rahatlıkla tercih edilebilir. En yaygın tercih edilen çeşitlerden biri de, isme özel yapılmış set çeşitleridir. İsimli setler, tamamen bebeğe özeldir. Kız bebek için kısa setler, taşlı ve süslü modellerdir. Bebekleri sıkmayan, rahat hareket alanı sağlayan modeller tercih edilmektedir. Hastane çıkış setlerinin, organik kumaştan yapılması önemlidir.

Hastane çıkış seti içinde neler vardır?

 • Zıbın
 • Eldiven
 • Tulum
 • Çorap
 • Battaniye
 • Şapka
 • Badi
 • Önlük
 • Mendil
 • Kundak
 • Takı yastığı
 • Ağız bezi
 • Göbek bağı kuşağı
 • Banyo havlusu
 • Yelek
 • Kol bezi

Gibi parçalar vardır. Bazı markalarda ekstra parçalar olabilir

Parça sayısına göre;

 • 20’li hastane çıkışı set: Bu tür setlerde bazı markaların ekstra kişiye özel parçaları bulunur. 
 • 10’lu Hastane çıkış set: Bu setlerde ekstra olarak çorap, önlük ve ağız bezi bulunur.  
 • 7’li hastane çıkışı set:  Bu tür setlerde, ekstra olarak havlu ve kol bezi bulunur 
 • 5’li hastane çıkışı set: Zıbın, pantolon, şapka, patik ve eldiven bulunmaktadır. 5’li setlerde ürün adedi genellikle bir tanedir.

Bebek hastane çıkış setleri, bebeğin cildine uygun olmalıdır. Bu setler, pamuk bazlı olmasının yanında organik pamuk lifleri bulunmaktadır ve bebeğin cildine zarar vermez ve yumuşak bir dokusu vardır. Pamuğun elastik formu, kolay esner ve bebeğe rahatlık sağlar. Bambu lifler içeren kumaşlar, bebeği her zaman rahatlatır. Bebeğin kıyafetleri, sıkça yıkanmamalıdır. Kıyafetin yıkanması, sertleşmesine ve çabuk eskimesine neden olacaktır. 

Bebek hastane çıkışı seçiminde, anne ve babalar beden ölçülerini de dikkate almaktadır. Bebeklerde boy uzaması, prematüre, yeni doğan bebek ve 3 aylık şeklinde kategorize edilmektedir. Hastane çıkışı seti, prematüre bebekler için 50 beden, yeni doğan için 56 beden ve 3 aylık için 62 beden şeklindedir. Bedenler, santimetre (cm) cinsinden ifade edilmektedir. Hastane çıkış setlerinde, yeni doğan bebeklerde, her parça için ayrı bir ölçü bulunur. Bebekler hızlı büyüdüğünden set içinde parçalar bir beden büyük alınmalıdır. Hastane çıkış setlerinin beden ölçüleri genellikle şu şekildedir.

 • Tulum 40 cm
 • Battaniye 85x95 cm
 • Zıbın: 30x40 cm
 • Şapka: 14x15
 • Ağız bezi: 23 cm
 • Eldiven: 6x11 cm

Hastane Çıkış Setleri Nerelerden Alınır?

Hastane çıkış setleri, anne babaların bebek doğmadan önce veya doğduktan sonra kullanılan bebek kıyafetleridir. Bebekler, hassas ve savunmasızdır, bu yüzden tenine değecek kıyafetler özenle seçilmelidir. Hastane seti tercih edilirken, bebeğin rahat etmesi ve cildine uygun ürünler seçmek önem arz eder. Hastane çıkış setleri alınırken, markanın bilindik olmasına ve set içinde kullanılan malzemenin kumaşına dikkat edilmelidir. Bilindik markalar, ürünün kalitesine önem verir. Bebek kıyafetlerinde, %100 pamuklu ve kruvaze kumaşlar tercih edilmelidir. Polyester ve polar gibi kumaşlar tercih edilmemelidir. Polyester, bebeği sıcak tutabilir ancak terlemesine sebep olur. Hastane çıkış setlerinde, merdiven altı ürün olarak bilinen ürünler seçilmemeli ve bilinmeyen mağazalardan alışveriş yapılmamalıdır. Bu tür mağazalarda ürünler, bebeğin sağlığına zarar verebilecek maddeler içermektedir.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR