Welsoft Bebek Battaniye Nedir?

Welsoft bebek battaniyesi; hijyen ve alerjenik değerlere uygun olarak üretilen, yapı olarak rahat, yumuşak ve konforlu bir deneyimi sunan bir battaniye çeşididir. 

Bebeklerin sağlıklı bir gelişim sürdürmesi için büyüme evresinde kullandığı eşyaların özenle seçilmesi gerekir. Özellikle kıyafet, beşik, yastık, yorgan ve benzeri eşyaları sürekli temas sağladığından dolayı önemlidir. Bebek teninin hassas bir yapıya sahip olması, hijyen ve alerji açısından problemlere sebep olabilir. Bebeklerin rahat ve konforlu bir uyku süreci geçirebilmesi için üretilen welsoft bebek battaniyeleri, kullanıcılarına güvenli bir uyku vaat eder. Welsoft battaniye kumaşı, günümüzde en çok tercih edilen battaniye çeşitleri arasında yer alır. Geniş bir kullanım alanı bulunan bu ürünler; sağladığı faydalardan ötürü diğer kumaş türlerinden ayrılır. 

Welsoft battaniye nedir soruları, battaniyenin sunduğu özellikler doğrultusunda ebeveynler tarafından merak edilir. Günümüzde kış aylarının vazgeçilmezi olan welsoft battaniyeler, sıcak tutması sayesinde bebeklerin terlemeden rahat bir uyku süreci geçirmesini sağlar. Bu kumaştan üretilen birçok ürün çeşidi vardır. Bebek ve ergin kişiler tarafından kullanılan welsoft battaniyeler, tozdan kaynaklanan bronşit ve astım gibi hastalıklardan korunmayı sağlar. Yetişkinler için üretilen modellerin ebatları daha büyüktür. Bebekler için kullanımının daha yaygın olmasının sebebi ise kusma, salya ve mama kalıntılarına karşı leke tutmaz ve silinebilir özelliklere sahip olmasıdır. %100 polyesterden üretilmesine rağmen özel bir dokuya sahiptir. Tüylenme yapmayan yapısı ile makinede rahatlıkla yıkanabilir. Üstelik battaniyede yıkama sonrasında çekme, genişleme gibi problemler yaşanmaz. Bebek sağlığını olumsuz etkilemeyen yapısı sayesinde kaşıntı ve mantar gibi bakteri problemlerinin oluşmasını önler. 

Welsoft Bebek Battaniye Çeşitleri Nelerdir?

Welsoft kumaş battaniye türleri kaliteli polyester elyaflarından üretilir. Bu kumaşların üretiminde kullanılan apre isimli malzeme sayesinde battaniyeler yumuşak, parlak ve kaliteli görünür. Bebek sağlığı için detaylı araştırma yapan ebeveynler bu ürünleri tercih etmektedirler. Özellikle kış aylarında kullanılan welsoft bebek battaniyeleri farklı kalınlıklarda üretilen çeşitleri ile birçok hedef kitleye hitap eder. Battaniye üretiminde kullanılan polyester ipliğinin kalınlığına göre sıcak tutma oranı değişir. Sağlıklı bir kumaş türü olmasından ötürü içerisinde bulunan bileşenler kötü kokulara engel olur. Farklı renk ve boyutlarda satılan bu battaniyeler, ütüleme yapılmadan kullanıma uygundur. 

Bebeğin cinsiyetine göre kız bebek battaniyesi veya erkek bebek battaniyesi şeklinde çeşitlenme mevcuttur. Ürünler renk, desen, doku ve figür olarak çeşitlenir. Battaniye dışında bazı markalar kundak şeklinde üretimde yapar. Hayvan figürlü bebek battaniyeleri olduğu gibi zikzak veya puantiye şeklinde desenlere sahip ürünlerde vardır. Tercih edilen modele göre doku değişimi de yaşanır. Sık veya ince doku welsoft kumaş türleri yaşanılan şehrin hava durumuna göre temin edilmelidir. Kışları yoğun kar ile geçen bölgelerde, bebeklerin soğuktan etkilenmemesi için kalın battaniye çeşitleri seçilmelidir. 

Welsoft Bebek Battaniyenin Özellikleri Nelerdir?

Sentetik kumaşlardan imal edilen wellsoft battaniye bebek kriterlerine uygun olacak şekilde üretilmiştir. Farklı alanlarda uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olarak imal edilen welsoft battaniyeler, %100 polyester ipliğinden üretilir. Yün battaniyeler gibi ağırlık yapmaz. Kullanıcısına sunduğu bu gibi faydalar sebebi ile birçok battaniye çeşidinden önce gelir. Sağlık sorunlarına sebebiyet vermeyen bu ürün, bebek cildine uyum sağlayacak şekilde antialerjik olarak üretilir. Bebeklerin kullanımına uygundur. Çamaşır makinesinde 30° ısı ile yıkanması tavsiye edilir. Yıkama sonrasında çabuk kuruyarak zaman tasarrufu sağlar. Boyutları ve katlama düzeni ergonomiktir. Kırışma yapmayan yumuşak bir kumaş türüne sahiptir. Soğuk kış aylarında sıcak tutar. 

Kullanıcıları tarafından welsoft peluş battaniye olarak da bilinen bu ürünler ateşe dayanıklı olmasından ötürü, bebekleri korumak için sıklıkla tercih edilir. Kullanım esnasında bebeklerin konforunu sağlar. Bunaltma ve terletme yapmaz. Yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılır. Deforme olma oranı, dayanıklı olmasından ötürü azdır. Welsoft bebek battaniyeleri, Türkiye sanayilerinde üretimi sağlanan yerli sermaye ürünüdür. Üretim koşulları sağlık ve toplum düzenine uygundur. Genel anlamda ürün özellikleri maddesel olarak şu şekilde ifade edilir:

 • Antibakteriyel olarak üretilir.
 • Nefes darlığı problemleri yaşayan bireyler tarafından rahatlıkla kullanılır.
 • Nefes alan bir kumaş yapısına sahiptir.
 • Özellikle kış aylarında sıcak tutması sebebi ile tercih edilir. 
 • Diğer battaniyelere oranla ince ve hafiftir. 
 • Kaliteli bir dokusu vardır.
 • Yapısı yumuşak ve rahattır.
 • Kirlere karşı dayanıklıdır. Üzerinde leke barındırmaz ve silinebilir özelliği sayesinde kolaylık sağlar.
 • Çamaşır makinesinde yıkanabilir.
 • Yıkama sonrasında hemen kuruma eğilimindedir.
 • Isı ve ateşe karşı dayanıklıdır.
 • Sahip olduğu kumaşı yıkama sonrasında problem yaşatmaz.
 • Kullanım ömrü uzundur.
 • Darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Yer kaplamaz. 

Welsoft Bebek Battaniye Fiyatları?

Welsoft battaniye fiyatları belirlenirken hammaddenin temini göz önüne alınır. Bir seri üretim ürünü olan bu kumaşlar, farklı modeller ile çeşitlenir. Kişilerin tercih ve isteğine bağlı olarak farklı kademede üretilen ürünler vardır. Kumaşın kalitesine bağlı olarak sınıf farkı meydana gelir. Bebek sağlığı konusunda titiz davranılması gerektiğinden, ürünler seçilirken antialerjik özellikler taşımasına, leke tutmamasına ve çamaşır makinesinde yıkanmasına dikkat edilmelidir. İçinde başka madde taşımayan ürünler tercih edilmelidir. Doku olarak yumuşak ve konforlu ürünler, uyku sırasında bebeğin rahat etmesine olanak tanır. 

Battaniye çeşitleri, farklı ancak bütçeleri zorlamayan uygun fiyat aralığına sahiptir. Seri üretimde yüksek kalite welsoft battaniyeler elde edilmesi ile fiyat-performans ürünleri oluşmuştur. Fiyatlandırmalar ürünün boyutuna ve işlemesine göre belirlenir. Farklı biçime sahip kundak şeklinde üretilen battaniye modelleri, diğer ürünlere oranla biraz daha fazla fiyat tutarına sahiptir. Welsoft battaniyeler birçok bebek ürünleri satan mağazalardan temin edilir. Ayrıca güvenilir sitelerden kargo aracılığı ile steril bir şekilde ürün temin edilebilmektedir. Kargo ile tüketiciye ulaştırması yapılır. Alınan tüm battaniyelerin kullanılmadan önce çamaşır makinesine atılması tavsiye edilir. Bu sayede hijyen açısından bebek tenine uygun hâle gelir.

Welsoft Bebek Battaniye Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebekler için üretilmiş olan ürünlerin büyük bir dikkat ile alınması gerekir. Yumuşak dokusu ile antibakteriyel özellikte olan welsoft battaniye toptan satıcılar tarafından perakendecilere, perakendeciler tarafından da kullanıcılara ulaştırılır. Ancak tüketicinin, alım sırasında bazı etmenlere dikkat etmesi gerekir. Satın alınan her üründe olduğu gibi welsoft ürünlerde kendi içinde farklı özellikler ile çeşitlenir. Sorunsuz ürünün elde edilmesi için temin sırasında kullanımın rahat olmasına önem gösterilmesi gerekir.  

Battaniye alımlarında ön plana çıkan etmenlerden biri kullanım ömrüdür. Kaliteli markalardan üretilen polyester elyafları, battaniyenin uzun süreli kullanılmasını sağlar. Alım sonrasında ise ürünün içeriğine göre temizlik bakımı yapılmalıdır. Orijinal welsoft ürünler, yıkandığında çekme yapmadan uzun süre kullanılabilir. Yapılarının dayanıklı olması, kullanımdan sonra tüylenme yaşanmamasına olanak tanır. İyi ve yumuşak kelimesinin birleşiminden ortaya çıkmıştır. Dünyaca ünlü bu welsoft battaniye temini yapılacağında orijinal ürünlerin; yüzde yüz polyester ipinden sık dokuma, parlak ve yumuşak yapıda olması gerektiği unutulmamalıdır. Bebeklerin sağlığı açısından önemli olan welsoft bebek battaniyelerini alırken dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise şu şekildedir:

 • Malzemenin kalitesi,
 • Isı geçirgenliği,
 • Yapısı,
 • Boyutu,
 • Ağırlığı.

Welsoft bebek battaniyeleri, sağlık dostu ürünlerdir. Kumaş yüzeyinde toz ve alerjenik maddeler birikmez. Yapısının hipoalerjenik bileşenleri sayesinde kötü kokuyu içinde tutmaz. Özellikle kış aylarında bebeklerin hastalanmaması için sıklıkla kullanılır. Yumuşak ve naif yapıdaki battaniye kumaşları, bebek üzerinde ağırlık yapmadan koruma sağlar. Bu battaniyelerin yıkanabilme özelliği sayesinde, günlük hayatta sürekli kullanım imkânı bulunur. Sıcak tutması ve kirlendiğinde makinede kolaylıkla yıkanabilir olması sayesinde kış aylarının vazgeçilmezi olmuştur. Bu tür battaniyelerin; bebek sağlığına etkisi, kullanım pratikliği, yıkama kolaylığı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır. Yapısının polara benzemesi ve kumaşının hava alması, terletmeden sıcak tutmayı kolay hâle getirir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR