Alt Açma Bezi Nedir?

Bebek alt değiştirme örtüsü ve bebek uyku seti, bebeklerin doğdukları günden itibaren evde ve dışarıda ebeveynlerin en çok ihtiyaç duyduğu yardımcı ürünler arasındadır. Bebek alt açma bezi ebeveynlerin bebeklerin altını değiştirmeleri için hijyenik bir ortam sunmalarına olanak sağlamaktadır. Bebeklerin narin cilt yapılarına uygun olarak üretilen alt açma örtüsü ürünleri pamuksu dokularla kaplanmaları sayesinde bebeklerin alt değiştirme sürecinin konforlu bir zamana dönüşmesini sağlamaktadır. Bebeklerin aynı zamanda sırt kısımlarının da sert zeminlerden etkilenmemesi için üretilen alt değiştirme minderi ürünleri sıvı geçirmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. 

Bebek alt açma örtüsü bebeklerin pişik olmaması ve altının havalanması için bez bağlamadan önce vakit geçirebileceği bakım ürünleri olmaktadır. Bez değiştirme işleminin hijyenik bir ortamda yapılmasını sağlayan bebek alt değiştirme minderi ebeveynlerin evde ve dışarıda yardımcı bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Alt açma bezi üzerinde yer alan kaydırmaz bantlar alt değiştirme sürecinin ebeveynler için rahat ve keyifli bir sürece dönmesini sağlamaktadır. Son zamanlarda hemen hemen her annenin tercihi haline gelen alt değiştirme örtüsü emici yüzeyleri sayesinde ebeveynlere kolaylık sağlamaktadır.

Alt Açma Minderi Modelleri

Bebek alt açma minderi modelleri arasında çok fazla tasarım bulmak mümkündür. Bebek bakım ürünlerinin bebeklerin hassas cildine uyumlu ve güvenilir olması gerekmektedir. Bu sebeple ebeveynler konforlu ve güvenli ürünler tercih etmektedir. Alt açma pedi mikroptan arınmış ortamda bebeğin alt değişimi yapılabilmesi için özenle tercih edilen ürünlerdir. 

Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bebek alt açma örtüsü modelleri yıkanabilir ya da tek kullanımlık olarak ebeveynlerin tercihine sunulmaktadır. Yıkanabilir modeller bebeğin cildine zarar vermeyecek hassasiyette pamuklu ve yumuşak dokuda üretilmektedir. Bu ürünler aynı zamanda %100 oranında akfil kumaştan üretiliyor olmalarından dolayı bebeğin terlemesi gibi problemlerin yaşanmasının önüne geçmektedir.  

Antialerjik olarak üretilen alt değiştirme matı bebeğin cildinin zarar görmesi gibi olumsuz etkide bulunmamaktadır. Bu şekilde bebeğin cildinin rahat etmesini sağlamaktadır. Yıkanabilir özelliklere sahip alt değiştirme bezi ürünleri 2’li ve 3’lü ürünler şeklinde genellikle bebek alt açma seti şeklinde satılmaktadır. 2’li alt açma seti içerisinde alt değiştirme örtüsü ve yastığı bulunurken emzirme seti ile anılan 3’lü setler içerisinde emzirme yastığı, emzirme örtüsü ve alt açma minderi yer almaktadır. 

Oldukça fonksiyonel kullanıma sahip olan alt değiştirme örtüsü birçok marka tarafından farklı tasarımsal özelliklerle üretilmektedir. Bazı bebek alt açma bezleri, alt açma çantası şeklinde tasarlanmaktadır. Bu ürünler alt değiştirme işlemi sırasında kullanılan pudra, ıslak mendil gibi ürünlerin çanta üzerindeki ceplere konulmasını sağlamaktadır. Alt açma çantası sıklıkla seyahate çıkan ebeveynler en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Bebeğin altı değiştikten sonra kullanılan alt değiştirme bezi çantası ile birlikte taşıyabilmektedir. Bu modeller ebeveynler için en pratik ürünler arasında yer almaktadır.  

Bebek alt açma matı modelleri arasında bebeğin dikkatini çeken sesli modellerde bulunabilmektedir. Bu modeller bebeğin dikkatini sese yoğunlaştırarak annenin alt değiştirme sürecini kolaylaştırmaktadır. Yıkanabilir ve silinebilir alt açma matı kız ve erkek bebeklere uyumlu olarak üretilen modellerinin yanında unisex olarak üretilen modellerle ebeveynlerin tercihine sunulmaktadır.  

Yıkanabilir ve silinebilir özelliğe sahip alt değiştirme pedi yanı sıra tek kullanımlık olarak satılan bebek bakım bezi modelleri de bulunmaktadır. Kullan- at olarak tasarlanan bu modeller farklı ölçülerde üretilmektedir. Ebeveynlerin araçta ya da dışarıda alt değiştirme sürecini kolaylaştıran bu modeller alt değiştirme işlemi bittikten sonra bebek bezi ile birlikte çöpe atılmaktadır. 

Bebek Alt Açma Bezi Setleri  

Bebeklerin alt değiştirme zamanlarının ne zaman geleceğini kestirmek mümkün olmamaktadır. Bebek alt değiştirme işlemi evde ya da dışarıda fark etmeksizin aniden gelişen süreç olarak bilinmektedir. Bu sebeple ebeveynler bu süreci bebeği ve kendisi için daha konforlu ve rahat hale getirmek için yanlarında sürekli alt değiştirme örtüsü bulundurmaktadır. 

Farklı çeşit ve modeller ile oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan alt açma örtüsü tek kullanımlık ve set halinde satışa sunulmaktadır. Ebeveynlerin en çok tercih ettiği ve fonksiyonel olarak daha kullanışlı olan alt açma seti ürünleri aynı ürünün tekrar tekrar kullanılabilmesini sağlaması açısından ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Alt açma seti modelleri içerisinde minder ve destekleyici yastık bulunmaktadır. Bebeğe alt değiştirme sürecinde sağlanacak konfor aynı zamanda ebeveyninde daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Alt açma setleri ebeveynlere daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır. 

Alt Açma Minderi Fiyatları

Bebek alt değiştirme minderleri bebeklerin altını değiştirirken sundukları hijyenik ortam ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok ebeveyn tarafından tercih edilen bakım ürünleri arasındadır. Birçok marka tarafından farklı tasarım ve özelliklere sahip olarak üretilen bebek alt açma bezi fiyatları ebeveynlere sunduğu kolaylıklara göre çeşitlenmektedir. Yıkanabilir ve tek kullanımlık formlarda üretilen bebek bakım örtüsü fiyat aralıkları kullanılan malzemeye ve sunduğu fonksiyonel özelliğe göre farklılık göstermektedir. 

Yıkanabilir özelliklere sahip olan alt değiştirme matı fiyatları tek kullanım sağlayan alt değiştirme bezleri fiyatlarına göre daha yüksek fiyat etiketleriyle satışa sunulmaktadır. Yıkama özelliğine sahip olarak üretilen alt değiştirme örtüsü fiyatları üründe kullanılan kumaşın özelliği ve minderin içerisinde yer alan malzemenin çeşidine göre çeşitlilik göstermektedir. Minderde kullanılan pamuk, elyaf gibi ürün çeşitliliği fiyatında değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. 

Alt açma seti şeklinde satılan alt açma matı ürünleri kullanıcıya daha fonksiyonel kolaylık sağlamaktadır. Bu sebeple set halinde satılan ürünler tek kullanımlık kullan- at ürünlerine oranda yüksek fiyat etiketine sahip olarak satışa sunulmaktadır. Tek kullanımlık alt açma bezi ürünleri farklı ölçülerde üretilerek satılmaktadır. Kullanıcının tercihine göre boyut değişkenliği gösteren bu ürünlerin fiyatları da ürünün ölçüsüne göre belirlenmektedir. Paket şeklinde satılan ürünlerin içerisinde yer alan ürün adet sayısı da fiyatın çeşitlenmesine etki eden faktörler arasında yer almaktadır.

Bebek Alt Açma Minderi Ölçüleri

Yıkanabilir, silinebilir ve tek kullanımlık çeşitleri ile ebeveynlerin alt değiştirme sürecinin en büyük yardımcısı olan bebek alt açma minderi ürünleri farklı ölçülerde üretilmektedir. Bebeğin alt değiştirme sürecinde yaşanabilecek kazaları önlemek için en uygun ölçünün seçilmesi oldukça önemli olmaktadır. Bunun için bebeğin boyuna uygun ölçülere sahip olan alt açma bezi ürününü tercih etmek gerekmektedir. 

Tek kullanımlık olan alt değiştirme matı ürünleri 60*60 ya da 60*90 ölçülerinde üretilmektedir. 60*60 ölçülerinde üretilen alt değiştirme bezi ürünleri genellikle ebeveynler tarafından evde kullanım için tercih edilmektedir. 60*90 ölçülerinde üretilen alt açma bezleri ise büyük boyuta sahip olması açısından daha hijyenik ortamlar sunabilmektedir. Bu sebeple genellikle ev dışarısı kullanımlar için tercih edilmektedir. 

Yıkanabilir özelliklere sahip olan ve set halinde satılan alt açma minderi standart ölçüleri 65*35 cm ölçülerine sahip olmaktadır. Set içerisinde bulunan yastık ölçüleri ise 15*30 cm olmaktadır. Satın alınacak olan bebek alt açma minderi ölçüsü bebeğin boy uzunluğu dikkate alınarak tercih edilmelidir. Her bebeğin gelişimsel düzeyi farklılık gösterdiği için bebeğe alınacak bebek bakım örtüsü ölçüsünün belirli bir standardı bulunmamaktadır.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR