₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.750,00 KDV Dahil
₺1.750,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil
₺1.550,00 KDV Dahil

Bebek Nevresim Takımı Fiyatları?

Bebek nevresim takımı fiyatları marka, model içerik gibi özelliklerine göre değişir. Nevresim takımı yastık kılıfı, yorgan kılıfı ve çarşaftan oluşan ev tekstili ürünüdür. Yatak odası için tercih edilen tekstil ürünlerinin başında gelir. Çocuk nevresim takımları da aynı içerikle kullanıcılarına sunulur. Piyasada geniş ürün çeşitliliği ve farklı marka nevresim takımları mevcuttur. Kumaş olarak da farklı türlerde ve kaliteye göre sınıflandırılmış modeller vardır. Bu yüzden her zevke ve her bütçeye uygun olacak seçenekleri bulmak kolaydır.

Bebek nevresim takımı ölçüleri kullanılacak alanın ölçülerine uygun olması gerekir. Çok büyük ya da çok küçük olan bir takım kullanışlı olmaz. Bebekler için kullanılan nevresimler genellikle beşik ölçülerine paralel dikilir. Boyut olarak da fazla kumaş kullanılan ve büyük olan modeller fiyatları standart nevresim takımlarına göre yüksektir. Ayrıca fiyatı nevresimin hangi kumaştan dikildiği de etkiler. Kaliteli bebek nevresim kumaşı hava alabilir kumaş özelliklerinde olması gerekir. Kaliteyi belirleyen en önemli etken ise ürünün imal edildiği ham maddenin yüzdelik oranıdır. Ek olarak dokuma sıklığı ve boya kalitesi de fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlardır.

Bebek Nevresim Takımı Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk nevresim kız ve erkek çocuklarına ayrı özelliklerde ve modellerde tasarlanır. Aynı zamanda kumaş olarak da yaz ve kış mevsimine göre çeşitleri vardır. Bebek yorgan seti olarak adlandırılan nevresimler her zevke uygun geniş ürün yelpazesine sahiptir. Renk, desen, kumaş, ölçü olarak farklı özellikleri olan çocuk nevresim takımları kullanıcıların beğenisini toplar. Çeşitler arasında farklı ölçülerde yer alır. Özellikle beşik ya da çocuk yatağına uygun olan ölçü seçeneklerine dikkat etmek önemlidir. 

Bebek pike takımı yazlık bir örtü modelidir. Bebek odalarına güzel ve canlı bir hava katar. Dokuma ve kumaş çeşitleri yaz mevsiminde vücudu serin tutar, terlemeye engel olur. Oldukça ince bir kumaş yapısı vardır. Kaliteli ve sık dokuma kumaştan üretilmiş modeller cilt sağlığı korur. Alerjik reaksiyona ve kaşıntıya neden olmaz. Bebek nevresim kumaşı yetişkin insanlar için tercih edilen kumaşlardan farklı olması gerekir. Çünkü bebek cildinin hassas bir özelliğe sahiptir. Kullanım bakımından da oldukça rahat olan bebek pike takımı her yaşa uygun olan seçenekleri bulunur. 

Son yıllarda popüler olan çocuk nevresim takımı çeşitleri arasında muslin kumaştan üretilmiş takımlar yer alır. Muslin kumaş düz dokuma kumaştır. %100 pamuk ipliğinden üretilmiştir. Bu yüzden oldukça sağlıklı bir kumaş çeşididir. Farklı kalınlıkta seçenekleri olan bu kumaşın 4 mevsim kullanıma uygun çocuk nevresim takımları vardır. Muslin, yumuşak ve hafif olmasından dolayı bebek nevresim için uygundur. Açık dokuması sayesinde ise bebeğin rahat ve sıcak kalmasına yardımcı olur. Ayrıca havanın serbestçe dolaşımını sağlayan bir yapıda olduğundan aşırı ısınma gibi problemi olmaz.

Bebek Nevresim Takımı Özellikleri Nelerdir?

Bebek nevresim kumaşı hassas bir kullanım alanına sahip olduğu için pamuklu tercih edilir. Bebek ciltleri sürekli çarşafla, yastıkla temas halinde olacaktır. Günün büyük bölümünü uyuyarak geçirdikleri için bebek nevresim takımları özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bebek nevresim antialerjik ve antibakteriyel özellikte üretilmiştir. Kaşıntı yapmaz, terletmez ve alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Piyasada yer alan pek çok çeşit nevresim takımının aynı özelliklerde olmadığı da kullanıcılar tarafından bilinmesi gerekir. 

Kız çocuk nevresim takımı, kız çocuklarına hitap eden renklerde ve desenlerde tasarlanmıştır. Çocukların yaşı gereği çizgi film karakterleri onlar için önemlidir. Bu yüzden nevresimlerde çoğunlukla yer alır. Kız çocukları için pembe renk tonlarında bebek desenli modeller oldukça popülerdir. Erkek çocuk nevresim takımları ise mavi tonlarında, araba desenli takımlar tercih edilir. Ayrıca çocuk nevresim takımları bebeklerde olduğu gibi %100 pamuk kumaş türlerinde üretilir. Çocukların vücut sağlıkları ve rahat uyku uyuyabilmeleri için kumaş türü önemlidir. Gelişim çağındaki bir çocuğun uykusunun tam ve düzenli olması gelişimini olumlu etkiler. 

Çocuk nevresim ve bebek nevresim ölçüleri de farklı boyutlardadır. Çocuklar için hazırlanan nevresim takım ölçüleri genellikle çocuğun boy ve kilosu göz önünde alınarak tercih edilir. Çünkü her çocuğun bireysel gelişimi farklıdır. 160x 220 cm ölçülerinden başlayarak daha büyük seçenekler de vardır. Kullanımı açısından da pratik özelliğe sahip çocuk nevresim takımı, yorganı kolayca geçirmek için uç kısmı fermuarlı yada düğmeli olacak şekilde üretilir.

Bebek uyku seti bebeğin iyi bir uyku deneyimi yaşaması için önemlidir. Bebeğin uykusunu tam alabilmesi ve huzurlu bir uyku deneyimi yaşaması için farklı özellikte nevresim takımları piyasada bulunur. Canlı ve eğlenceli desenleri olan bu nevresimler evin ve bebek odasının tamamlayıcı bir parçası olarak kullanılır. Ayrıca uzun süreli kullanım için oldukça dayanıklı kumaşlardan üretilmiş çeşitleri de son derece kullanışlıdır. Her zevke uygun geniş ürün çeşitliliği içerisinden ihtiyaç duyulan özelliklere sahip nevresim takımı seçilmesi önemlidir. 

Bebek Nevresim Takımı Nasıl Olmalıdır?

Bebek nevresim takımı bebeğin sağlıklı uyku deneyimi yaşamasına yardımcı olması gerekir. Bebekler günün yarısından çoğunu uykuda geçirirler. Uyku durumda ise bebek gelişimi devam eder. Bu yüzden bebek uyku seti ile bebeği iyi hissettirmek ve uyku kalitesini artırmak istenir. Ayrıca uzmanların önerdiği bebek nevresimlerinde yastık yoktur. Yastık en az bir yıl kullanılmamalıdır. Bebek gelişimi açısından önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca bebek ve çocuklar için kullanılan nevresim takımları kolay temizlenebilir ve dayanıklı kumaşlı olması gerekir. Haftalık olarak yıkanması cilt sağlığı için önemlidir. 

Bebek Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Düzenli ve sağlıklı uyku için bebek nevresim seçimi oldukça önemlidir. Bebeklerin uyku ihtiyacı yetişkinlerden çok daha fazladır. Bu yüzden nevresim seçimlerinde dikkat edilmesi gereken belli başlı özellikleri vardır. Bu özelliklerden birincisi ve en önemlisi bebek nevresim kumaşı hangi ham maddeden üretildiğidir. Bebeklerin cildi hassas oluğundan kalitesiz ve kötü ürünler, çocukların cildini tehdit eder. Bu nedenle bebeğin cilt özellikleri ile uyumlu, hava alabilir özelliklere sahip, rahat bir uyku deneyimini destekleyen kumaşlar seçilmelidir. Bu ölçütleri sağlayan kumaş ise organik pamuktan üretilmiş kumaşlardır. 

Bebek pike takımı ve nevresimlerinde çok desen olmamalıdır. Bebeklerin gözleri hassas olduğu için yorulmamalıdır. Işığı yansıtmayan, keskin renk geçişleri olmayan, yumuşak tonlarda ve sade renklerde nevresim kullanmak gerekir. Bebek nevresimlerinin sıvı geçirmez özelliğe sahip olanların da tercihlerde etkili olduğu bilinir. Gece boyunca yaşanabilecek küçük kazaları ve sızıntılara engel olarak bebeğin cilt sağlığına destek olur. Bu yüzden bebek nevresimi emici ürününün, nefes alan ve terletmeyen kumaştan olması gerekir.

Bebek nevresim takımı ölçüleri beşik ve yatak ile uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Gece boyunca hareket halinde olacak bebeğin nevresimin, yataktan kolayca çıkmayan elastikiyetiye sahip olması gerekir. Son olarak bebek nevresimleri bebeklerin vücut ısılarını dengede tutmalıdır. Mevsimine uygun nevresim seçilmesi bu yüzden gereklidir. Oda sıcaklığından etkilenmeyen organik nevresim çeşitleri bebekler için ideal seçeneklerdir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR