₺3.900,00 KDV Dahil
₺3.500,00 KDV Dahil
₺3.900,00 KDV Dahil

Bebek Uyku Seti Fiyatları?

Farklı boyut, tür, model, renk, marka, kalite ve özellikte üretilen beşik uyku seti kullanıcıların bütçesine göre değişen fiyat aralığına sahiptir.

Bebek uyku seti içerisinde yastık, yorgan ve çarşaftan oluşan ekipmanlar bulunur. Paket türüne göre içerik değişim sağlayabilir. İçeriğin kalitesine göre farklı fiyat aralıkları bulunur. Halk arasında bebek yatak takımı, bebek yorgan seti gibi kelimeler ile ifade edilen ürünler birçok marka tarafından satışı bulunan bir kategoridir. Hijyenik ve sağlıklı ürünlerin tercih olanağı daha fazladır. Bebek ürünleri tercih edilirken kullanıcılar tarafından en çok aranan özellikler kumaşın kalitesidir. Bu özellikteki ürünler için ucuz veya kalitesiz görünen modellerden uzak durulmalıdır. 

Yüksekten ucuza doğru marka ve modele göre değişen ürünler filtrelenerek aranan özelliklerde tercih yapılabilir. Online veya mağazalardan temin edilen ürünler, setin içeriğine göre çeşitlenir. Online işletmeler ürünleri 1 ile 7 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmaları ile tüketiciye teslim edilir.

Çocukların karyola, beşik, baza gibi farklı boyutlar için tasarlanmış sepet beşik uyku seti türleri vardır. Devamlı kullanıma uygun olarak üretilen bu ürünler kullanıcılara belirli boyut aralığında çeşitlenerek sunulur. Bu boyutlar fiyatlandırmada etkilidir. Ayrıca ürünün renk ve desenine göre de fiyatlandırma yapılır. Renklerin oluşmasında etkili olan kimyasallar organik olarak, kaliteli bir şekilde üretildiğinde fiyatlar kura ve içeriğin temin durumuna bağlı olarak artmaya devam eder.

Bebek Uyku Seti Çeşitleri Nelerdir?

Zamanlarının çoğunu uyuyarak geçiren bebekler için uyku setlerinin önemi büyüktür. Kullanıcılara farklı özellik ve donanımlara sahip çeşitler sayesinde modeller arası seçim yapma imkânı sunulur. Farklı ebatlara sahip bebek uyku seti çeşitleri; renk, desen, model, tür, içerik, marka ve kullanılan malzeme gibi özelliklere göre çeşitlenir. Genel anlamda içerik bilgisi her markaya göre değişir. Farklı markalar yorgan, yorgan koruma, çarşaf, yastık kılıfı, beşik koruma, baş koruma, oyuncak, yastık ve iç yastık gibi ürünler ile uyku seti oluşturur. Setler cinsiyete göre değişim gösterir. Uyku setleri çeşitlenirken, odanın tasarımını da değiştirmek amaçlanır. Bu sebepten farklı konseptlerde desenlere sahip ürünler üretilir. 

Çeşitler, ürünün kalitesi ve beşik boyutuna göre belirlenir. Çocuğun uyuyacağı alan kullanılacak boyutu ifade eder. Klasik nevresim takımlarında ise yorgan bulunmaz. Bebek uyku setleri ve nevresim takımları arasında ki fark bu şekilde ifade edilebilir. Kullanıcılar uyku seti araştırması yaparken, çeşitleri kontrol ettiğinde ortaya çıkan sonuçlar şu şekildedir;

 • Kullanılan malzemeye göre bebek uyku seti çeşitleri
 • Kumaşın türüne göre bebek uyku seti çeşitleri
 • Renk ve desen skalasına göre bebek uyku seti çeşitleri
 • Ebatlara göre bebek uyku seti çeşitleri
 • Cinsiyete göre bebek uyku seti çeşitleri

Bebek Uyku Seti Özellikleri Nelerdir?

Bebekler için oluşturulan odaların rengi ve desenleri, içerisinde bulunan bebek beşik seti ile iç açıcı hale getirilir. Ebeveynler tercih edilen ürünlerin özellikleri ile aydınlık ve rahat bir alan elde eder. Bebekler bu odalarda gelişimlerini, özenle seçilmiş renkler ve incelikle tasarlanmış yapılar ile sağlar. Kaliteli ürünlerden elde edilen uyku setleri, bebeklerin sağlığı açısından farklı özellikler ile donatılır. Yıkanabilir özellikteki kumaşlar sayesinde kirlerden arındırılan uyku setleri; doğru ebatlarda ve yüksek kalitede olmalıdır. Baş koruma, beşik koruma gibi ürünlerin bebek beşiğine uygunluğu bebeğin güvenli bir uyku uyumasını sağlar. Ölçüleri uygun olmayan bebek uyku seti modelleri, bebeğin uyku sırasında vücut bölgelerini çarpmasına ve zarar görmesine neden olabilir.

Tüm sektörlerde olduğu gibi bebek sektöründe de değişen modellere göre özellikler bulunur. Kız çocuk uyku setleri görünüş ve tasarım olarak erkek bebek uyku seti modellerine göre farklı özellikler taşır. Ancak genel olarak uzun süreli kullanım ömrüne sahip olan dayanıklı bebek setleri, kimyasal içermeyen yapısı ile kullanıcılarına şu tür özellikler sunar;

 • Mevsim Şartlarına Uygunluk: Yaz-kış her bebeğin terleme özelliklerine uygun kumaştan üretilerek, bebeğin hasta olmasının önüne geçilir.
 • Nefes Alabilen Kumaş Tipi: Nefes alabilir ham maddelerden üretilmiş kumaşlar, düzenli hava akışını sağlayarak uyku düzenini rahat bir şekilde oluşturulmasını sağlar.
 • Hassas Cilde Uygunluk: Alerjik reaksiyonları engellemek üzere geliştirilen anti alerjik yapıdaki bebek setleri; ciltte tahriş, kaşıntı ve kızarıklık gibi hastalık oluşumunun önüne geçer.
 • Ergonomik Tasarım: Farklı desen, renk ve dokuda üretilen kumaşlar ile farklı tarzlara hitap eden ürün çeşitliliği sağlanır.
 • Dayanıklılık: Uzun süreli kullanıma uygun üretilen bu ürünler, güçlü dikiş yapısı ve kaliteli renk pigmentleri sayesinde yıkanabilir kumaşı ile uzun süreli kullanım sağlar. 

Bebek Uyku Seti Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Yenidoğan ve gelişim süreci içerisinde olan bebekler, doğumdan itibaren özenle bakılması gerekmektedir. Uyku sürecinde kullanılan ürünler de bu bakımın bir parçasıdır. Cilde nefes aldıran ve alerjik reaksiyonları önleyen kumaş yapısına sahip uyku seti, bebek bakımı için çok önemlidir. Sağlık konusundaki problemlere karşı dirençsiz olan bebeklerin; toz, ter, salya ve kusmuk gibi atıklardan korunması gerekir. Uyku setlerinin tasarımı kadar içeriğinin de araştırılması gerekir. Farklı renklerde üretilen kumaşların içerisinde kullanılan kimyasal maddelerin, bebek sağlığına zararlarının farkında olunmalıdır. Aynı zamanda kaliteli olmayan kumaşlar ilk yıkamayla solarak kullanışsız bir ürün olma eğilimine sahiptir.

Çocuk uyku seti için uzmanlar tarafından önerilen kumaş türü pamuktur. Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişim sağlaması için pamuktan yapılmış ürünler kullanılması gerekir. Özellikle çarşaf ve yastık çeşitlerinin pamuklu olması önemlidir. Yorganlar, yün ya da kaz tüyünden yapılmalıdır. Yün yorganlar bebeği daha sıcak tutarken sağlık açısından elyaf yorganlara göre daha uygundur. Hijyen açısından yıkanabilir kumaşların tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Bebek Uyku Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerde gelişim sürecinin salgılandığı en önemli zaman aralığı dinlenme sürecidir. Bu süreçte bebeklerin rahat ve aralıksız bir uyku geçirmesi gerekir. Sağlık açısından hassas bir bünyeye sahip olan bebeklerin tenine nüfuz eden ürünlerin iç yapısına dikkat edilmelidir. Bebekler için özel olarak üretilen bebek uyku seti seçimlerinde, uyku kalitesinin arttırılması ve sağlık konusunda problem yaşanmaması için, kullanıcıların uyku sürecinde kaliteli materyaller tercih etmesi gerekir. 

Bebek yapısına uygun, ciltte tahriş yapmayan, sağlıklı ve hijyenik uyku setleri; kesintisiz ve konforlu bir uyku süreci vaat eder. Ancak bebek uyku seti alırken uygun materyallerden ve organik ürünlerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kumaşın türü kontrol edilmesi gereken en önemli unsurdur. Cilde sağlık açısından zarar vermeyen ve hassas özellikler sunan pamuklu ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Havayı rahat bir şekilde geçiren, terletme yapmayan ve ideal dokuma sıklığına sahip hafif yapılı bebek uyku setleri alınmalıdır. Ayrıca kumaşların antibakteriyel ve antialerjik olması gerekir. Ürünlerin ergonomik ve kullanışlı tasarımlı olması yer tasarrufu açısından çok önemlidir. Set halinde satılan beşik için uyku seti ürünlerinde ebatlar göz önünde bulundurulmalıdır. Yastık, yatak ve yorgana uygun şekilde seçilmelidir. Günlük kullanımda oluşan kirlenmelere karşı kullanması ve yıkaması kolay; cilde dost, doğal yapısıyla bebeği rahatlatan ürünler alınmalıdır. Maddesel olarak alınacak üründe kontrol edilmesi gereken başlıklar şu şekilde sıralanır;

 • Ebat
 • Kumaş Kalitesi
 • Dikiş Kalitesi
 • Tasarım
 • Renk
 • Fiyat
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR