Bebek Önlük Fiyatları?

Anne babalar için bebeklerin sağlıklı beslenmesi ve gelişimi önemlidir. Bebek önlükleri bebeklerin hijyenik beslenmesine yardımcı olur. Bebekleri beslerken ne kadar dikkatli olunursa olunsun etraf kirlenecektir. Bebek önlüklerinin, bebeklerin alışkanlıklarına göre tasarlanması, kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Özellikle özel kol bölmesi olan bebek önlükleri, anne babalar için kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Bebek önlüklerinde fiyatlar tasarım ve kumaş türüne göre değişiklik gösterir. Pamuk kumaştan yapılmış bebek önlüklerinin fiyatları diğer önlüklere göre daha pahalıdır. Yıkanabilir önlükler tercih edilmelidir. Bebek önlüğü fiyatları, yaş ve beden gruplarına göre değişiklik gösterebilir.

Bebek önlüklerinde en uygun fiyatlar ağız bezi denilen modellerdir. Bebek önlükleri set halinde alınır ise fiyatlarda indirim uygulanabilir. Set halindeki ürünler çoğunlukla tek kullanımlık olduğundan uygun fiyatlıdır. Fular şeklindeki bebek önlükleri de uygun fiyatlı ürünler arasındadır. Fular şeklinde bebek önlükleri, ince kumaştan yapıldığından maliyeti düşük ürünlerdir. Bu tür fular önlükler, pamuktan üretilir ve bebeğin sağlığına daha uygundur. Muşamba kumaştan üretilen bebek önlüklerinde fiyatlar, fular kumaştan yapılmış önlüklere göre daha pahalıdır. Muşamba kumaş bebek önlüklerinde fiyatlar, modellere göre de değişmektedir. Muşamba kumaş önlükler sade, uzun kollu, kısa kollu modellerdir. Sade muşamba bebek önlükleri, kollu bebek önlüklerine göre daha uygun fiyatlıdır. Kol uzunluğu ve fiyat artışı doğru orantılıdır. Kol uzunluğu arttıkça, önlüğün fiyatı artar. Bebek önlüklerinde en pahalı fiyatlar, faaliyet ürünleridir.

Muslin bez, bebek önlükleri ince bir kumaştan yapıldığı için bebeği kolayca örter ve sarar. Muslin bez önlükler orta derece bir fiyat aralığı vardır. Silikon malzemeden yapılan silikon bebek önlükleri, en yüksek fiyatlı önlük gruplarındandır. Silikon malzeme önlüğün uzun süre kullanılmasını sağlayan oldukça avantajlı ürünlerdir. Silikon bebek önlükleri yıkanabilir kullanımı kolay ürünlerdir. Bebek önlüklerine bakıldığında her bütçeye uygun ürünler bulmak mümkündür.

Bebek Önlük Çeşitler Nelerdir?

Bebeklerin ek gıdaya geçişlerinde, dökülmeleri engellemek için bebek önlükleri kullanılır. Bebek önlükleri, bebek mama önlükleri şeklinde de bilinmektedir ve çeşitleri çok fazladır. Bebek önlüğü çeşitleri; fularlı, kısa ve uzun kollu, kolsuz, tek kullanımlık mama önlükleri şeklinde kategorize edilmektedir. Fularlı mama önlükleri, %100 pamuktan yapılır ve kanserojen maddeler içermez. Kullanımı kolay maliyeti oldukça düşüktür. Yüksek sıcaklıkta yıkanamayan ürünlerdir. Fularlı mama önlüklerinde mavi ve pembe renkler sıklıkla kullanılan renklerdir. Hayvan desenleri ve çiçek desenleri sıklıkla kullanılır. Değişik şekillerde bebek önlükleri tercih edilen mama önlükleri arasındadır. Üçgen şekil mama önlükleri şekilli modellere örnektir. Silikon mama önlükleri oldukça maliyetli ürünlerdir. Uzun ömürlü kullanım açısından oldukça avantajlıdır. Bebeklere giydirilebilen önlüklerdir.

Silikon bebek önlüklerinde boyun yerine sırta geçirilen modeller kullanım kolaylığı açısından daha çok tercih edilir. Yumuşak bir yapısı ve kilit sistemi vardır. Kemerleri ayarlanabilir özelliktedir. 6 aydan başlayarak 4 yaşına kadar kullanılabilir. Silikon bebek mama önlükleri, uzun kollu ve kısa kollu bebek önlükleri olarak ikiye ayrılır. Uzun kollu bebek önlükleri bebeğe giydirilebilir. Su geçirmez özelliği ile kolay bir kullanımı vardır. Kısa kollu önlüklerde kolay kullanım sağlayan ürünlerdir. Muşamba kumaştan yapılmış bebek önlükleri modelleri de tercih edilen modeller arasındadır. Bebek mama önlüklerinde set halin modellerde çok rağbet gören modeller arasındadır. Set halinde mama önlükleri tek kullanımlık modellerdir. Diğer modellere oranla daha ekonomik modellerdir.

Bebek Önlüklerinin Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerin en çok ihtiyacı olan şeyler arasında bebek önlükleri ilk sıralarda yer alıyor. Doğduğu andan itibaren yemek yediğinde, kustuğunda kıyafetlerinin kirlenmesini önlemenin en iyi yolu bebek önlükleridir. İlk bebeklerde genellikle bebek önlüğü seçerken zorlanılabilir. Bebek önlüklerinde cep özelliği sayesinde dökülen kırıntılar toplanır. Cepli ürünler en çok tercih edilen ürünlerdir. Silikon malzemeli ürünler su geçirmez özelliktedir. Su geçirmez bebek önlükleri kıyafetlerin üzerine sıvı yiyecekler döküldüğünde bebeklerin kıyafetlerinin ıslanmasını engeller. Bebek önlüklerinde kalın askı özelliği de vazgeçilmezdir. Kullanım kolaylığı açısından avantajlıdır. Kalın askılı önlüklerde havlu yapısı olması su geçirmezlik özelliğini arttırır ve bebeği rahatsız etmez. Bebek mama önlüklerinin kollu olması, bebeğin kıyafetini korur. Uzun kollu bebek önlükleri faaliyet önlüğü olarak adlandırılır.

Muslin kumaşlı bebek önlükleri sıkça tercih edilen bebek önlüklerindendir. Müslin kumaş, düz pamuklu dokuma kumaşlara verilen isimdir. Irak’ın Musul kentinde üretildiğinden, muslin ismi verilmiştir. Müslin kumaşlar, saf ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Sağlıklı ve bebekleri terletmez. Sıvıyı emici özelliği vardır. Narin bir görünümüne nazaran sağlam bir yapıya sahiptir. Muslin kumaşlı bebek önlükleri, yıkanabilir ve doğumdan hemen sonra kullanıma uygundur. Müslin kumaşlar, bebek ağız bezi, bebek önlüğü, bebek havlusu, kundak, pike ve bebek kıyafetlerinde sıkça kullanılan kumaşlardır. 

Bebek Önlük Nasıl Olmalıdır?

Anneler bebek kıyafetlerinin çokça kirlenmesinden oldukça şikâyetçidir. Çıkmayan mama lekeleri anneleri fazlasıyla yormaktadır. Bebekler gün içerisinde saat başı beslenmektedir. Bu nedenle kıyafetlerinin hem sağlıklı hem de temiz tutulması gerekmektedir. Bebek kıyafetleri, sürekli kirlendiğinden sıkça yıkanır. Kıyafetlerin sürekli yıkanması bebeğin cildini tahriş edebilir. Bu nedenle %100 pamuktan üretilmiş önlükler etkili bir çözüm olabilir, son zamanlarda yeni çıkan silikon mama önlükleri, en fazla tercih edilen mama önlükleridir. Bunun nedeni bebekler için yüksek koruma sağlamasıdır. Silikon mama önlükleri çeşitli renklerle hayvan karakterleri resmedilerek üretilir. Canlı desenler ve renkler önlüklükler bebekler için sevimli ve ilgi çekici hale getirir. Bebek mama önlüklerinin doğal kumaştan üretilmesi bebek tenini korunması için önemlidir.

Bebek önlükleri birçok farklı çeşitten oluşur. Yeni doğan bebekler henüz katı yiyecekler yiyemezler, bu yüzden onlar için salya önlükleri kullanılır. Salya önlükleri süt ve su gibi sıvı maddeleri tutar. Salya önlüklerinde su geçirmezlik özelliği olması kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Salya önlükleri, bebeğin ev içinde ve dışarıda giymesi için oldukça rahattır. Sıvılar her yere akabilmektedir. Sıvıların akmasını önlemek için salya önlükleri idealdir. Bebek katı yiyeceklere geçtiğinde mama önlükleri kullanılabilir. Mama önlüğü sayesinde katı yiyecekler etrafa dökülmez.

Mama önlüklerinde bulunan cepler, katı yiyecekleri toplar ve etraf temiz kalır. Anne babalar tatildeyken veya yolculuk esnasında tek kullanımlık önlükler kullanabilirler. Özellikle evden uzakta bebeğin kıyafeti kolayca temizlenemeyebilir. Bu tür yerlerde tek kullanımlık önlükler oldukça uygundur. Bebek önlükleri, yaş grubuna göre değişmektedir. 0,6 aylık bebeklerde katı yiyecek tüketmedikleri için salya önlükleri, 4,6 aylık dönem geçirdikten sonra mama önlükleri kullanılacaktır. Uzun kollu önlükler yeni doğan bebekte tercih edilmemelidir. Kullanımı kolay olmayabilir. Tek kullanımlık önlükler,  her yaş grubu için kullanılabilir.

Bebek Önlük Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerin kullanacağı bebek önlükleri seçilirken, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususların en başında kumaşlar geliyor. Kumaşlarda önlüklerin bebeklerin cildini tahriş etmeyecek kumaşlardan yapılmış olması önem arz eder. Bu sebeple özellikle yeni doğan bebeklerde kumaşın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Yeni doğan bebeklerde ağız bezi kullanılması da sıkça öneriliyor. Bebek önlüklerinde kullanılan ürünlerin sağlıklı ve özellikle kanserojen maddeden yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Bebek önlükleri seçerken başka önemli bir husus bebeğin katı gıda ile beslenip beslenmediğidir. Bebek eğer katı gıda ile beslenmiyorsa, salya önlükleri tercih edilmelidir. Bebek katı gıda ile besleniyorsa, plastik bebek önlükleri kullanmak daha uygundur. Mama önlüklerinde, makineye atılmadan alternatif ürünler kullanmak daha pratik olacaktır. Kumaş önlük kullanmak isteyen anne babalar için su emici özelliği olan bebek önlükleri kullanmak daha uygundur. Bebek önlüğü alınırken leke tutmayan ürünler seçmek daha uygun olacaktır. Leke tutmayan ürünler daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Bebek önlüklerinde genellikle kullanılan renkler kız bebeklerde pembe erkek bebeklerde mavi sarı ve beyaz renklerde tercih edilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR