₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil

Bornoz Takımı Fiyatları

Bebekler ve çocuklar banyo yaptıktan sonra yetişkinlerden daha fazla hassas olurlar. Bu nedenle banyo esnasında ve sonrasında ortamın ısısı oldukça önemlidir. Ancak her ne yapılırsa yapılsın banyo sırasındaki su ve dış ortamın ısısı birebir aynı olmaz. Bu nedenle banyo sonrasında bebek ve çocuklarda üşüme görülebilir. Bu nedenle banyo ardından ısı dengesini koruyacak bir bornoz tercih etmek gerekir. 

Bebek ve çocuklar için özel olarak üretilen birbirinden farklı renk ve desen seçeneğine sahip bornoz takımı bulunmaktadır. Çocukları için bornoz takımı satın almak isteyen ebeveynler birçok farklı ağ üzerinden araştırmalar yaparak en uygun ürünü bulmaya çalışırlar. Bu araştırma içerisinde bornoz takımı fiyatları da yer almaktadır. 

İnternet veya benzer kaynaklar üzerinden yapılan genel araştırmalar ile bornoz takımlarının fiyatları hakkında net bir bilgiye ulaşmak çok zordur. Bu nedenle bebek bornoz takımı ile ilgili net fiyat bilgisine direkt ürün üzerinden ulaşmak daha doğru sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır.

 

Bornoz Takımı Çeşitleri Nelerdir?

 

Birbirinden farklı model ve renkte bornoz takımları bulunmaktadır. Bornoz takımlarının bu denli çeşitli olmasının sebebi herkesin isteklerine uygun ürünü bulabilmesine olanak tanıyan bir çeşitlilik oluşturmaktır. Bu nedenle bebek ve çocuklar için üretilen bornoz takımlarında çeşitlilik oldukça fazladır.

Bu çeşitlilik içerisinde yer alan bornoz takımları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 
 • Kız bebek bornoz takımı: Kız bebekler için özel olarak üretilen bornoz takımları kız bebek bornoz takımları olarak adlandırılmaktadır. Kız bebek bornoz takımlarında genel olarak kırmızı, pembe, mor gibi kız temalı renkler bulunmaktadır. Bunun yanında kız bebek bornoz takımları kalp, yıldız gibi farklı desenler ve lisanslı karakterler kullanılarak tasarlanabilmektedir. Kız bebek bornozları, genel olarak 0-3 aylık dönemden başlayıp 12-18 aylık döneme kadar olan bölümde yer alan bebek bornozları için kullanılan terimdir. 
 
 • Kız çocuk bornoz takımı: Kız çocuklar için özel olarak tasarlanan ve üretilen bornoz takımları kız çocuk bornoz takımları olarak isimlendirilirler. Bu bornoz takımlarının diğer bornoz takımlarından farkı tasarımlarıdır. Genel olarak kız temaları üzerine tasarlanmaları sebebiyle bu ismi almaktadırlar.
 
 • Erkek çocuk bornoz takımı: Erkek çocuklar için özel olarak tasarlanan ve üretilen bornoz takımları erkek çocuk bornoz takımları olarak isimlendirilmektedir. Bu bornoz takımlarında ana tema erkek bebek tekstilinde kullanılan renkler üzerinedir. Bu renkler ile erkek çocuklarının sevdiği lisanslı karakterler, arabalar kullanılarak tasarlanan bornoz takımları erkek çocukları tarafından da sevilmektedir.
 
 • Kapşonlu bornoz takımı: Arka kısmında birleşik olarak şapkası bulunan bornoz takımları kapşonlu bornoz takımı olarak adlandırılırlar. Kapüşonlu bornoz takımları son derece kullanışlı bulunmaktadır. Bu bornoz takımlarında saç kurulama işlemi kapşon ile yapıldığı için ekstra saç havlusuna dahi gerek duyulmamaktadır.

 

 • Bornoz takımı erkek bebek: Erkek bebekler için özel olarak üretilen bornoz takımları erkek bebek bornoz takımları olarak nitelendirilmektedir. Erkek bebek bornoz takımlarında mavi ve mavinin alt tonları yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında araba, yıldız, hayvan figürleri gibi desenler de erkek bebek bornoz takımlarında yoğun olarak görülmektedir.
 
 • Bebek havlu bornoz takımı: Özellikle de yenidoğan bebek grubu için bebek havlu bornoz takımı tercih edilmektedir. Satın almış olduğu ürünü uzun süre kullanmak isteyen ebeveynler tarafından tercih edilen bu takım içerisinde hem 0-3 aylık dönemde kullanılabilecek bebek havlusu hem de bornoz takımı bulunmaktadır. Bu nedenle kullanışlı bir set olarak bilinmektedirler.
 
 • Unisex bornoz takımı: Hem kız hem de erkek çocuklarının rahatlıkla kullanabileceği renklerde ve desenlerde üretilen bornoz takımları unisex bornoz takımları olarak adlandırılmaktadır. Unisex bornoz takımları genel olarak beyaz, krem rengi, gri gibi ortak renkler kullanılarak tasarlanıp üretilmektedir.
 

Yaşa Göre Bornoz Takımı Beden Tablosu Nedir?

 

Giyim tekstil ürünlerinde bedenler bulunmaktadır. Bu bedenler sayesinde kişiler aradıkları ürünü kendi vücut oranlarına uygun şekilde bulabilmektedir. Aynı durum bornoz takımlarında da mevcuttur. Çocuklarda ve bebeklerde gelişim evresi, yaşa göre bedenler belirlendiği için bornoz takımlarında bedenler yaş aralıkları ile belirtilirler. 

Bebek ve çocuklarına bornoz takımı almak isteyen anne babalar bornoz takımlarındaki beden tablolarından yararlanarak çocukları için en uygun bedene sahip bornoz takımını bulabilirler. 

Yaşa göre bornoz takımı beden tablosu şu şekildedir:

              Doğum Zamanı                            Ölçü (cm)               
Yeni Doğan 56
3 ay 62
6 ay 68
9 ay 74
1 yaş 80
2 yaş 92
3 yaş 98
4 yaş 104
5 yaş 110
6 yaş 116
7 yaş 122
8 yaş 128
9 yaş 134
10 yaş 140

 

Bornoz Takımı Kumaş Özellikleri Nelerdir?

 

Bornoz takımları bebek ve çocuk cildine birebir temas eden tekstil ürünleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bornoz takımlarının kumaş özellikleri son derece önem taşımaktadır. Bebek ve çocukların hassas ciltlerine uyumlu olması gereken bornoz takımı kumaş özellikleri şu şekildedir:

 • Bebek ve çocuk bornoz takımlarında yüzde 100 doğal içeriğe sahip kumaşlar kullanılmalıdır. İçerisinde bebek ve çocuk cildine herhangi bir zararı olabilecek kimyasal maddeler bornoz takımı kumaşında yer almamalıdır.
 
 • Bornoz takımları su ile temastan hemen sonra kullanılacağı için kurulama özelliği bulunması gerekir. Bunun için bornoz takımı kumaşları su emici özellikte olmalıdır.
 
 • Bornoz takımlarının bebek ve çocuk cildini çizecek nitelikte olmaması beklenir. Bu nedenle bornoz takımları kumaşları yumuşak ve konforludur.
 
 • Bornoz takımları su temasından sonra ısı dengesini korumak adına giyen çocuk veya bebeği üşütmemelidir.
 
 • Bornoz takımları kumaşı nefes alabilen kumaş türünden olmalıdır.
 
 • Bornoz takımı kumaşları içerisinde bebek cildinde tahrişe neden olabilecek hiçbir unsur bulundurmamalıdır.
 
 • Hem kız bebek hem de erkek bebek bornoz takımı kumaşları temelde aynıdır. Yalnızca renkleri ve üzerlerinde bulunan desenler farklıdır.
 
 • Yeni doğan bornoz takımlarında kumaş hassasiyeti daha fazladır. Bu bornoz takımı kumaşlarının daha konforlu olması ve bebeği sıcak tutması beklenir.
 
 • Bornoz takımı kumaşları herhangi bir yıkama sonrasında solmamalı ve çekme yapmamalıdır.
 
 • Bornoz takımı kumaşlarında kullanılan boya akıcı olmamalı ve içeriği temiz olmalıdır.
 

Bornoz Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Çocukları için yeni bir bornoz takımı almak isteyen anne babalar ilk olarak çocuk bornoz takımı modelleri hakkında kısa bir araştırma yaparlar. Bu araştırma sonucunda birbirinden farklı model ve desende bornoz takımı ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bu modeller incelenirken bornoz takımı alırken hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği de bilinmelidir. 

Bornoz takımı alırken özellikle de şu noktalara dikkat etmek önemlidir:

 • Bornoz takımlarının kumaşları doğal içeriğe sahip olmalıdır. İçerisinde kimyasal barındıran hiçbir bornoz takımı satın alınmamalıdır.
 
 • Bornoz takımı kumaşları cildi tahriş edecek sertlikte olmamalıdır. Yumuşak ve konforlu olmalıdır.
 
 • Bornoz takımı satın almadan önce çocuk için uygun bedenin tercih edildiğine emin olunmalıdır.
 
 • Bornoz takımları su emici özelliğe sahip olmalıdır.
 
 • Bornoz takımlarının kumaşı nefes alabilmelidir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR