Rattan Ürün Fiyatları?

Rattan bebek ürünleri belirli firmalar tarafından satılır.  Rattan fiyat aralığı üretiminden kaynaklı olarak ortaya çıkan zorluk ve kullanımında yaşanan naiflik sebebi ile farklılık gösterir. Aksesuar olarak kullanılan, ince bir ağaç türünden elde edilen bu ürünlerin fiyatları farklı bütçelere hitap edecek şekildedir. Tarza ve tercihe uygun modeller temin edilmelidir. Yumuşak ve doygun bir yapıya sahip olan rattan ürünler, bebek cildine ve boyutuna uyum sağlayacak ölçüde seçilir. Farklı boyutlarda ve farklı işleme teknikleri ile üretilen ürünler arasından kullanıcılar bütçelerine uygun ürünleri seçmelidir. 

Rattan modelleri arasında seçim yapılırken güneş korunma durumu, her ürün için ayrıca araştırılır. Üründe zaman içerisinde renk değişiminin olup olmayacağı öğrenilmelidir. Ayrıca alınan ürünün modeline bağlı olarak desteklendiği malzeme tipi de araştırılmalıdır. Bu destek mobilyalarda iskelet, aksesuarlarda sunta olarak görülür. Büyük ürünlerde monteleme işlemi gizli vidalar ile sağlanır. Büyük ürün alacak olan kullanıcıların iskelet seçimlerini alüminyum gövde yönünde yapması önerilir. Ürünlerin hafifliğinin korunması için bu tür destek ekipmanları kullanılır. Kullanıcıların alım sırasında zevkine, modeline, ihtiyaç duyduğu alana ve fiyatına bakarak uygun rattan ürününü bulması gerekir.

Rattan Bebek Ürünü Ne Demek?

Rattan palmiye türlerinden üretilmektedir. Bebek fotoğraf çekimlerinde sıklıkla kullanılan sepet, ayna ve araba gibi minyatür eşyaların yapıldığı işlenmiş hammaddedir.

Günümüzde ev dekorasyonundan bahçe dekorasyonuna birçok alanda tercih edilen rattan, dayanıklı ağaç parçalarından üretilmektedir. Bebeğin doğal bir maddeden üretilmiş beşikte uyuması için doğadan elde edilen hammaddeler ile üretilen rattan bebek ürünleri, birçok ebeveyn tarafından tercih edilir. Bu ürün ile üretilen farklı içeriklerde bebek odaları vardır. Beşik ve bebek arabası başta olmak üzere günlük hayatta kullanılan birçok eşyanın üretimi yapılır. Yapısının bambuya oranla sert, bükülebilir ve içinin dolu olmasından ötürü, yüksek kullanım konforu sunar. Yarı dayanıklı bir forma sahip olan rattan ürünler yağmur, çamur ve güneş gibi doğa unsurlarına karşı dikkatli kullanılması gerekir. Yapısı sert olsa da fazla sıvıya veya sıcağa maruz kalan ürünlerde bozulmalar görülür. Uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için dikkat edilmelidir.

Rattan malzemesi, ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan bir ürün olmasından ötürü modelleri konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Bebek odalarında kullanılmak üzere rattan ayna çeşitlerine ait birçok model görülebilir. Ürünler, şık ve sade tasarımları ile modern bir hava oluşturur. Dekorasyon ürünleri olarak, bebek odası dışında da kullanıma uygun rattan çerçeveli ayna modelleri de vardır. Hasır renginde görünüme sahip bu ürünler siyah, kahverengi ve bej renginde de üretilir. Tasarımlar kuş tüyü ile hareketlendirilebilir. 

Rattan Bebek Ürünü Yıkanır mı?

Rattan bebek ürünleri, birçok doğal bebek ürününde olduğu gibi özel bakıma ihtiyaç duyar. Sağlık yönünden antialerjik olarak tasarlanır. Fotoğraf çekiminde aksesuar olarak kullanılan ürünler rutubete karşı küf tutmaması için dayanıklı şekilde üretilir. Değişen hava şartlarından korunması önerilir. Suya karşı korunaklıdır ancak belirli bakım standartlarına göre temizlenmesi de gerekir. Güneş ışınlarına maruz kalan ürünlerde, renkte değişme veya incelme gibi problemler yaşanmaz. Ancak kaliteli olmayan rattan ürünlerde olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir.

Rattan ürünlerin bakımında ağır deterjanlardan uzak durulması gerekir. Doğal üretim sabunlar ile temizleme yapılmalıdır. Kimyasal ürünler, ürünün ömrünü kısaltabilir. İnce detayların sünger veya diş fırçası gibi ekipmanlar ile temizlenmesi önerilir. Ürün üzerindeki tozun sünger ile alınmasının ardından ulaşılmayan kısımlarda yumuşak uçlu diş fırçası kullanılmalıdır. Dikkatli bir şekilde çizme veya hasar yaratmayacak şekilde temizlenmelidir. Ürünlerin şişme ve leke oluşmaması için kurutma kısmına dikkat edilmelidir. Rattan göz ayna modellerinde ayna kısmında leke kalmaması için özel temizleyiciler kullanılmalıdır. 

Rattan Özelliği Nedir?

Rattan hammadde olarak sağlam ve dayanıklıdır. Bu ürünler günlük kullanımda süs eşyası olarak karşımıza çıkar. Esnek ve bükülebilen yapısı sayesinde kolay şekil alan rattan sepet, beşik ve bebek arabası şeklinde kullanılır. Ev içerisinde dekorasyon malzemesi olarak duvarlarda yerini alır. Özel zanaatkârlar tarafından üretilen bu ürünler, sentetik yapısı sayesinde uzun süre aynı şekilde kalabilmektedir. Beşiklerde ürünler sunta gibi kalın tahtalar ile desteklenir. Rattandan yapılan ürünler isteğe bağlı olarak ahşap boyalar ile renklendirilebilmektedir. 

Dünya genelinde sıkça tercih edilen tasarımlara sahip olan bu ürünler, Endonezya’da yetiştirilen bir ağaç türünden elde edilir. Gerekli el işçiliğinin ardından istenilen şekillere sahip olur. Rattan özellik bakımından her yaştan insan sağlığına olumlu sonuçlar veren ürünlerdir. Rattan bebek ürünlerinin sahip olduğu ortak özellikler şu şekildedir:

Rattan ürünler malzeme yapısı olarak alerji oluşturmaz. 

  • Sıvı türlerine karşı dikkatli kullanılması gerekir.
 
  • Belirli aralıklarda böceklenmeye karşı ilaçlanması gerekir.
 
  • Türüne göre farklılaşan rattan ürünler rutubetli ortamlarda küf ve neme karşı korunaklıdır. Koku oluşturmaması sayesinde tercih edilir. Ancak satın alınan ürün hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

 

  • Temizlik aşamasında kolay yöntemler ile hızlı sonuçlar alınır.

 

  • Rattan mobilyalar modeline göre farklı dayanıklılıklara sahiptir. Aşırı sıcaklıkta kuruma ve dökülme yapabilir.
 
  • Sürdürülebilirliği yüksek bir üründür. Uygun ellerde, uygun projeler ile geri dönüştürülebilir.
 
  • Ağaçtan üretilmesi sebebi ile yanıcı madde ile yaklaşılmaması gerekir.
 
  • Ağırlık olarak yormaz, hafif ve taşınabilir özelliktedir. 
 

Rattan Bebek Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Fotoğraf çekiminde ve oda tasarımında kullanılan rattan bebek ürünleri kullanıcıların zevk ve tarzlarına göre farklı modellerde üretilir. Aksesuar olarak kullanılan bu ürünler farklı üretim aşamalarından geçer. 

Hammadde temininin zor olmasından ötürü, bazı alanlarda sentetik rattan ürünler kullanıldığı görülür. Sentetik rattan ürünleri, orijinalin profesyonel şekilde üretilmiş yan sanayi ürünüdür. Bu maddeler doğaya karşı korumalıdır. Kimyasal olarak herhangi bir zararı bulunmaz. Dayanıklı bir şekilde üretilir. Uzun süre kullanılması için yağmur ve güneşe karşı dikkatli kullanılması gerekir. Orijinal ürün almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta; hammadde çıkışının üretildiği bölgeden yapıldığına emin olunmasıdır. Çünkü yerinde üretim ürünler kaliteli, lekesiz ve sorunsuz bir hammaddeye sahip olur. Uygun temizlik koşulları ile uzun süre kullanılabilmektedir. 

Piyasada satılan imitasyon ürünlere de dikkat edilmelidir. Bu ürünler, su ile temasta dağılmaya müsaittir. Kırılma, çatlama ve dökülme gibi problemler yaşatır. Güneşe karşı dayanıksızdır. Hasır şeklinde üretilen rattan ürünlerde çap ölçülerine dikkat edilmelidir. Sepet, beşik ve sandalye modelleri, belirli bir ağırlığı kaldırdığı için sık dizilmiş olması gerekir. Mağazalardan satılan ürünlerde düzenli olarak ilaçlanma yapılmış olması kontrol edilmelidir. Kemirici böcek türleri konusunda ahşap ürünlerin düzenli olarak ilaçlanması gerekir. Aksesuar olan rattan ayna yapımı normal rattanlardan farklı olacak şekilde farklı tasarımlarda üretilir. Bu nedenle kullanım alanı göz önüne alınarak seçim yapılması gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR