Emzirme Önlüğü Fiyatları

Anneler, emzirme önlüğü sayesinde hayatın içinde de bebeklerini rahat rahat besleyebilmektedir. Bir bebeğin sağlık büyümesi ve gelişim gösterebilmesi için beslenme düzenin aksamaması ve anne teni ile temasının kesilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle emzirme örtüsü anneler ve bebekler için oldukça kullanışlı ve gerekli bir ürün olarak kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Birçok üründe olduğu gibi bebek emzirme önlükleri de fiyat açısından farklılık göstermektedir. Çünkü farklı marka, tasarım, kalite ve materyal kullanımı bebek emzirme örtüsü ürünlerinde de geçerli olmaktadır.

Markaların bebek emzirme önlüğü için seçtiği materyallerin farklı olması fiyat yelpazesini de etkilemektedir. İyi markaların gayet kaliteli malzeme kullanımı ile ürettiği çok amaçlı emzirme örtüsü fiyat skalasında kendisini belli etmektedir. Tercih edilecek olan emzirme önlüğünün modelinin, sade bir model olması ile şık veya daha süslü olması arasında geniş bir ürün gamı bulunmaktadır. Emzirme önlüklerinde kendini gösteren her bir farklılık fiyatlarına da yansımaktadır. Bunun dışında tekli satılan emzirme önlükleri yerine çiftli ya da set halinde satılan paketler bütçe dostu kabul edilmektedir.

Emzirme Önlüğü Modelleri

Anneler için bebeklerini büyütürken sosyal ortamlardan uzak kalmamak önemli bir unsurdur. Ayrıca, günlük dışarıdaki işlerini düzenli yerine getirebilme gibi hayatın içinde yer alma durumlarının kesintiye uğramaması gerekmektedir. Acıkan bebeklerini bu durumlar esnasında da rahatça beslenebilsin diye emzirme önlüğü modelleri oldukça ideal olmaktadır. Bebek emzirmek oldukça doğal ve gerekli bir eylem olduğu için bu örtüler sayesinde sekteye uğramamaktadır. Muslin kumaş emzirme önlüğü ergonomik yapıda olmayan sıradan örtülerin aksine bu konuda oldukça işlevseldir. Ayrıca nefes alabilen kumaş olması sayesinde, bebek ve annenin terlememesi açısından da büyük bir artıya sahip denilmektedir.

Pamuklu emzirme önlüğü de sağlıklı kumaş tercihine dikkat eden annelerin favori ürünlerinden birisi olduğunun altı çizilmektedir. Böylece ince kumaş yapısına sahip olan emzirme önlükleri beslenme esnasında enerji harcayıp terleyen bebekleri düşünmektedir. Emzirme örtüleri modelleri sayesinde kullanımı açısından pratik ve rahattır yorumu da oldukça doğru olmaktadır. Askılı modellerinin ayarlanabilir olması sebebi ile tüm vücut yapısındaki anneler için uygunluk sağlamaktadır.

Emzirme önlüğü telli olan modeller, anneler için büyük avantaj getirmektedir. Bir tel aparatı sayesinde dik durabilen emzir örtüsünün boyun kısmından bebeğin emzirilirken izlenmesi olası herhangi bir tehlikeye karşı önem taşımaktadır. Hem kız hem de erkek bebeklere yönelik özel tasarlanmış birçok emzirme önlüğü modelleri de piyasalarda yerini almaktadır. Bu modeller renklerine göre ve annelerin tercihlerine göre beğeniye sunulmaktadır. Emzirme önlüğü modelleri içinde kırmızı, pembe, turuncu, sarı renkler olduğu gibi, mavi, yeşil ya da gri renkler de oldukça sevimli görünmektedir. Sadelikten yana tercihini yapmak isteyenlere de desensiz düz beyaz veya krem renk model tercihleri de mağazalarda yerini almaktadır.

Emzirme Önlüğü Kumaşı Nasıl Olmalı?

Her zaman kendilerinden önce bebeklerinin sağlıklarını ve hijyenlerini düşünen anneler için emzirme önlüğü kumaşı da oldukça önemli konulardan biri olmaktadır. Müslin emzirme önlüğü bünyesinde sağlıklı içerikler barındırması, nefes alabilen kumaş ve ince bir yapıya sahip olması sayesinde tercih edilmektedir. Bebek ve anne arasında özel bağ kurulan emzirme işlemi naylon yapıya sahip, terleten kumaşlarla tasarlanmış bir emzirme önlüğü yüzünden işkenceye dönmektedir. Hassas ve yumuşak cilt yapısına sahip olan bebeklerin, ciltlerinde alerji veya tahriş gibi sorunların meydana gelme durumları ortaya çıkmaktadır. Bu durumlardan dolayı bebeklerin bakımında kullanılan kumaş malzemelerinin her zaman doğal ve pamuklu tercihine dikkat edilmesi önerilmektedir.

Pamuklu veya müslin emzirme önlüğü çeşitleri hem hafif yapıları hem de yumuşak dokuları ile emzirme işlemi boyunca anne ve bebeklere konfor sunmaktadır. Özellikle yeni doğan bebeklerin beslenme süreleri çok daha uzun olmaktadır.  Yaz aylarında sıcak havalarda beslenme işlemi sırasında terleme ya da sıcaktan bunalma gibi sorunlar yaşanmaktadır.  Durum böyle olunca da ince yapılı müslin kumaş emzirme önlükleri tam bir hayat kurtarıcı olmaktadır. Ayrıca birçok işlevli müslin emzirme önlükleri uyurken bebeklerin üzerine örtülerek de kullanılmaktadır. Uyandığında üşümemesi için kundak gibi sırtına sarılmaktadır.

Emzirme Önlüğü Nasıl Yıkanmalı?

Günün her anında ve farklı ortamlarda bebeklerin beslenme işlemini kolay ve pratik hale getiren emzirme önlüğü çeşitleri anne ve bebeğin konforunu arttırmaktadır. Fonksiyonel kullanıma sahip ürünler arasında yer aldığından bebek bakımı için pek çok faydası da bulunmaktadır. Sık sık da kullanılmaktadır. Bu yüzden emzirme önlüğünün her zaman temiz ve hijyenik olması sağlanmaktadır. Çamaşır makinesinde veya elde kolayca yıkanabilen emzirme önlükleri zahmetsizce temizlenmektedir. Hassas kumaşlara sahip oldukları için kısa ve düşük ısılara sahip programlarda yıkanması önerilmektedir.

Emzirme önlüğü temizliği için kullanılan deterjanlar veya sabunlar konusunda da seçici davranılması gerekmektedir. Bebeklerin hassas ve tahrişe yatkın ciltlerine uygun, kimyasal içerik bulunmayan, doğal deterjan tercihi yapılmaktadır. Elde yıkanmak istendiğinde de yine bitkisel içerik sahibi sabunların kullanımına dikkat edilmelidir. Her yıkama sonrasında diğer bebek ürünleri gibi hijyen açısından, kumaş türüne göre ayarlanan ütü ile ütülenmektedir. Bu yüzden emzirme önlüğü seçilirken iyi, kolay ve sağlıklı temizlenebilen kumaş tercihlerinde bulunulması önem taşımaktadır.

Emzirme Önlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Emzirme önlüğü alınırken model tercihi sırasında dikkat edilmesi gerekilen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi annenin ve bebeğin rahat kullanımına uygun fonksiyonel emzirme önlükleri satın alınmaktadır. Bebek emzirme önlükleri boyutlarına ve üretilmiş olunan materyallere göre oldukça değişken olmaktadır. Emzirme önlüğü ölçüleri annenin konforlu kullanımına zemin hazırlamaktadır. Annenin vücut ölçüleri ve bebeğin kucakta olması ile tam örtme özelliğine sahip olması emzirme önlüğünün ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir.

Emzirme önlüğü alırken diğer önemli faktör de kumaş yapısı olmaktadır. Bebeğin sağlığını olumsuz etkilemeyecek kumaş seçimi anne ve bebeğin huzuru bozulmamaktadır. Pamuklu veya muslin kumaş tercihi bu ürün için gayete uygun görünmektedir. Emzirme önlüğü modelleri arasında lastikli, telli ya da balenli seçenekleri bulunmaktadır. Bebeğin beslenme işlemi başlangıcında emzirme önlüğü baş üzerinden geçirilmektedir. Sonrasında, boyna yerleştirilmeli ve annenin göğüsleri üzerinden aşağı doğru açılması gerekmektedir. Doğru şekilde yerleştirilme adımı da gerçekleşmiş ise emzirme önlüğü bebeği ve annenin boynundan aşağısını kucağını kaplayacak şekilde örtmektedir.

Emzirme önlüğünün boyun kısmına gelen şeritlerin geniş ölçülerde olması da ayrı bir konfor sunmaktadır. Bebek besleme işlemi sık sık tekrarlanan ve uzun süreç alan bir durum olduğu için boyunda duran önlüğün annenin teninde de tahriş yaratmaması beklenmektedir. Bu durumlar için satın alınacak emzirme önlüğü hakkında tavsiye yorumlarının okunması kurtarıcı olmaktadır. Kolay şekilde katlanabilen modellerin seçilmesi de avantaj sağlamaktadır. Anne çantasında çok yer kaplamadan taşınabilmesinin önemi de vurgulanmaktadır.

Emzirme önlüğünün telli veya balenli modelleri sayesinde bebeğin beslenmesi esnasında, güvenliğinden emin olunması açısından önem teşkil etmektedir. Ayrıca, beslenme sırasında bebeğin ve annenin göz teması kurması sağlıklı bağlanma açısından da destekleyici bulunmaktadır. Emzirme önlüklerinin alınırken çiçekli, uğur böcekli, arabalı, dinazorlu, gökkuşaklı veya düz renkli seçeneklerinden dolayı da tercih edilmesi zor olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR