5'li Hastane Çıkışı Fiyatları?

Doğum sonrasında bebekler için en çok tercih edilen kıyafet setleri arasında 5’li hastane çıkışı setleri yer almaktadır. 5‘li hastane çıkışı setleri içerikleri nedeniyle en çok tercih edilen hastane parçalarına sahiptirler. Bu özellikleri nedeniyle diğer hastane çıkışı setlerini satın alan anne babalar yedek olarak hastane çıkışı 5’li set de satın almaktadırlar.

Hastane çıkışları içerikleri bakımından pratik bulunan setlerdir. Bunun sebebi bebeklerin doğumları sonrasında ihtiyaç duydukları tüm ürünleri içlerinde kombin halinde barındırmalarıdır. Bu nedenle hastanede tercih edilmek üzere ideallerdir. Bu durumun bilincinde olan yeni anne baba adayları 5’li hastane çıkışlarını araştırmaya başlarlar. 

5’li hastane çıkışlarının içerikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle 5’li hastane çıkışı satın almayı düşünen anne babalar setlerin içerikleri, özellikleri, modelleri hakkında araştırma yaparlar. Bu araştırmalar içerisinde 5’li hastane çıkışı fiyatları da yer almaktadır. 

Bebekleri için en iyi ürünü bulmak isteyen anne baba adayları 5’li hastane çıkışı en ucuz nerede vardır?’ Sorusuna da cevap bulmak isterler. Ancak fiyat bilgisine internet ve çeşitli kaynaklardan ulaşmak pek mümkün değildir. Bunun sebebi 5’li hastane çıkışlarının birçok farklı modelinin ve özelliklerinin olmasıdır. Bu duruma bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tercih edilecek olan 5’li hastane çıkışı modeli üzerinden fiyat bilgisi almak daha doğrudur.

5'li Hastane Çıkışı Özellikleri Nelerdir?

Anne ve babaların en çok tercih ettiği hastane çıkışı setleri arasında yer alan 5’li hastane çıkışı setlerinin özellikleri de anne babalar tarafından çokça merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Bunun sebebi bebeklerin ilk giyecekleri kıyafetler arasında olan hastane çıkış setlerinin ebeveynler tarafından da özel olarak görülmesidir. Bu nedenle bu setlerin özellikleri çokça merak edilmektedir.

5’li hastane çıkış setlerinin özellikleri şu şekildedir:

 • 5’li hastane çıkışları bebeklerin tenleri ile ilk temas eden kıyafetler olması sebebiyle kumaşları son derece önemlidir. Bu nedenle bu setlerin kumaşları bebek cildine uygun yapıda olan %100 pamuklu olarak tercih edilirler. 
 • 5’li hastane çıkışları setlerinin içerikleri değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak set içerisinde alt üst takım veya tulum, eldiven, şapka ve mama önlüğü yer almaktadır.
 • 5’li hastane çıkışları kız ve erkek bebekler için yarı temalarda üretilebilmektedir.
 • 5’li hastane çıkış setleri nakışlı olarak tasarlanıp üretilebilmektedir.
 • 5’li hastane çıkış setleri baskılı olarak tasarlanıp üretilebilmektedir.
 • 5’li hastane çıkışı setleri kişiselleştirilebilen ürünlerdir. Bu setleri özel isim baskılı olarak tasarlamak mümkündür.
 • 5’li hastane çıkışı setleri unisex olarak hem kız hem de erkek bebeklerin giyeceği şekilde tasarlanıp üretilebilmektedir. Bu hastane çıkışı setleri genellikle beyaz, krem rengi gibi ortak renklerden oluşturulmaktadır.
 • 5’li hastane çıkışı setlerinde kullanılan pamuklu kumaşlar bebeklerin rahat etmesi amacıyla genel olarak esnek ve rahat olarak tercih edilir.
 • Hastane çıkışı setlerinde kullanılan kumaşların bebekler için uygun olup olmadığını anlamak amacıyla çeşitli testler ve kontroller yapılmaktadır.
 • Hastane çıkışı setleri içerisinde yer alan 5’li hastane çıkışı setleri 0-3 aylık dönem için tasarlanıp üretilmektedir.
 • Bu setlerin boy ölçüleri 56 cm’dir.

5'li Hastane Çıkışı Çeşitleri Nelerdir?

Bebekler ve ebeveynleri için ayrı bir öneme sahip olan hastane çıkışı setleri parça sayısına göre adlandırılmaktadır. Bu parçalar içerisinde en çok ihtiyaç duyulan parçaların yer aldığı 5’li hastane çıkışı setleri çokça tercih edilmektedir. Bu nedenle 5’li hastane çıkışı çeşitliliği oldukça fazladır. Bu setlerin çeşitliliğinin fazla olmasının nedeni anne ve babaların kendi isteklerine uygun ve bebekleri için en iyi seti bulabilmesine olanak tanımaktadır.

5’li hastane çıkışı çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 5li hastane çıkışı erkek: Erkek bebekler için tasarlanıp üretilen 5’li hastane çıkışları 5’li erkek bebek hastane çıkışı olarak bilinmektedir. Bu setlerde genel olarak erkek bebek temasına uygun olan renkler ve desenler kullanılmaktadır. Bu renk ve desenler genel olarak mavi, kahverengi alt tonları ve araba, hayvan desenleridir.
 • Kız bebek 5’li hastane çıkışı: Kız bebekler için özel olarak üretilen hastane çıkışları 5’li kız bebek hastane çıkışı olarak adlandırılmaktadır. Bu setler içerisinde kız bebekler için uyumlu temalar kullanılır. Bu temalar genellikle pembe, kırmızı, mor gibi alt tonlu renklerle beraber kalp, yıldız, çiçek gibi desenler ile oluşturulur.
 • 5’li hastane çıkışı beyaz: Beyaz renkte tasarlanıp üretilen ve bu nedenle unisex olarak hem kız hem de erkek bebeklerin kullanımına uygun olan 5 parça hastane çıkışları bu isimle bilinmektedir. Cinsiyetinin doğumda öğrenileceği veya unisex giyimden hoşlanılan durumlarda bu tarz hastane çıkışları daha fazla beğenilmektedir.
 • 5’li nakışlı hastane çıkışı seti: Özellikle de kız bebekler için tercih edilen nakışlı hastane çıkış setleri el işçiliği olarak üretilmektedir. Bu nedenle oldukça değerlidirler. 5 parçadan oluşan nakışlı hastane çıkış setleri birbirinden farklı desen ile oluşturulabilmektedir. 
 • 5’li isme özel hastane çıkışı seti: Kişisel tasarımlardan hoşlanan ve daha özel bir hastane çıkışı isteyen ebeveynler 5’li isme özel hastane çıkışı setlerini tercih ederler. Bu hastane çıkışı setlerinde baskı tekniği kullanılarak bebeklerin isme uygun tasarımlar oluşturulmaktadır.
 • 5’li baskılı hastane çıkışı seti: Bilgisayar baskısı kullanılarak tasarlanıp üretilen 5’li hastane çıkış setleri 5’li baskılı hastane çıkış seti olarak adlandırılır. Bu setler isme özel olarak tasarlanabildiği gibi kız ve erkek bebekler için farklı temalar da bilgisayar üzerinde tasarlanarak tulumlar üzerine aktarılabilmektedir. 

5'li Hastane Çıkışı Set İçinde Neler Vardır?

5’li hastane çıkışı setleri içerik bakımından farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak 5'li hastane çıkışı içindekiler genel olarak merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. 

5’li hastane çıkışları 5 parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların ilki tulum ya da alt üst takımdır. Bebeğin temel giyinme ihtiyacını bunlar karşılamaktadır. Genel olarak bu parçalar hazırlanırken kumaşlarının doğal içerikli olmasına ve bebeği konforlu hissettirmesine özen gösterilmektedir.

5’li hastane çıkışları içerisinde yer alan bir diğer parça ise eldivenlerdir. Eldivenler yenidoğan bebeklerin henüz kontrol edemediği refleksleri sonucunda tırnakları ile yüzlerini çizmelerini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda bebeğin ısı dengesini korumak amacıyla da eldivenler tercih edilmektedir.

5’li hastane çıkışı setleri içerisinde şapka ve mama önlüğü de bulunmaktadır. Şapka bebeğin ısı dengesini korumak ve başının üşümemesi için önemli parçalar arasındadır. Bunun yanında bebeklerde ilk zamanlarda Reflü gibi durumların görülmesi halinde kusma yaşanabildiği için bebeğin kıyafetinin kirlenmemesini sağlaması sebebiyle mama önlükleri de önemlidir.

5'li Hastane Çıkışı Nereden Alınır?

Yeni doğan bebek hastane çıkışı bebeğin doğumu ardından ihtiyaç duyduğu parçaları içerisinde barındırması sebebiyle pratikliğe çokça ihtiyaç duyulan hastane ortamında kullanılmak üzere oldukça kullanışlı bulunan setler arasında yer almaktadır. Bu nedenle 5’li zıbın seti ebeveynler tarafından en çok tercih edilen bebek ürünleri arasında yer almaktadır.

Yeni ebeveyn olacak anne baba adayları 5’li hastane çıkış setlerini nereden alabileceklerini merak etmektedir. Bu setler teknolojinin ve e-ticaretin gelişmesi ile birlikte internet sitelerinden, zincir online satış mağazalarından kolaylıkla alınabilmektedir. Bunun yanında setleri dokunarak, görerek almak isteyen ebeveynler bebek mağazalarında da bu setleri satın alabilirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR