10'lu Hastane Çıkışı Fiyatları?

Ebeveynler ve yeni ebeveyn olacak anne baba adayları, bebekleri için en iyisini isterler. Bu nedenle bebek ürünlerini satın almadan önce çeşitli araştırmalar yaparak en kullanışlı, başarılı ürünü bulurlar. 10’lu hastane çıkışı da ebeveynler tarafından oldukça kullanışlı ve pratik bulunan setler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi bebeğin hastane ortamında ihtiyaç duyacağı birçok parçayı 10’lu hastane setlerinin içerisinde barındırmasıdır. Bu nedenle ebeveynler ekstra bir ihtiyaç listesine gerek duymadan hastane ihtiyaçlarını tamamlamış olurlar.

Anne babalar 10’lu hastane çıkışı satın almadan önce model ve çeşitlilik hakkında araştırma yaparken en ucuz 10'lu hastane çıkışı modelini de bulmak için 10'lu hastane çıkışı fiyatları hakkında araştırma yaparlar. Ancak internet vb. kanallardan yapılan araştırmalar ile 10'lu setlerin fiyatlarına ulaşmak pek mümkün bir durum değildir. Bunun sebebi bu setlerin ürün çeşitliliğinin son derece fazla olması ve duruma bağlı olarak fiyatlarında değişkenlik göstermesidir. 

Bu nedenle genel bir araştırma ile net bir fiyata ulaşılamaz. 10’lu setler hakkında net fiyat bilgisi için ebeveynlerin ilk olarak tercih edecekleri seti belirlemeleri ve bu set üzerinden fiyat araştırması yapmaları gerekir.

10'lu Hastane Çıkışı Çeşitleri Nelerdir?

10’lu hastane çıkışları çeşitliliği oldukça fazla olan bebek ürünleri grubunda yer almaktadır. Bunun sebebi ürünün kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmesidir. Buna bağlı olarak ürün çeşitliliği de son derece fazladır. Örneğin; 10'lu hastane çıkışı erkek isimli modeller bulunabileceği gibi kız bebekler için fistolu 10’lu hastane çıkışı modelleri bulmak da mümkündür. Bunlarla birlikte en çok tercih edilen ve bilinen 10’lu hastane çıkışı çeşitleri şu şekildedir:

 • Düz beyaz 10'lu hastane çıkışı: Düz beyaz hastane çıkışı setleri unisex yani hem kız hem de erkek bebek kullanımına uygun olduğu için en çok tercih edilen hastane çıkışı setleri arasında yer almaktadır. Bebeğin cinsiyetinin belli olmadığı, doğumda öğrenileceği durumlarda da düz beyaz hastane çıkışları tercih edilmektedir. 
 • 10 lu hastane çıkışı erkek: Erkek bebekler için özel olarak tasarlanan ve üretilen hastane çıkışları 10’lu hastane çıkışı erkek olarak adlandırılmaktadır. Bu setlerde kullanılan renkler genellikle erkek temalı olmakla beraber mavi ve mavinin alt tonları şeklindedir. 
 • 10'lu hastane çıkışı kız: Kız bebekler için özel olarak tasarlanan ve bu bağlamda kız temalarının işlendiği 10’lu hastane çıkışı setleri 10’lu hastane çıkışı kız olarak adlandırılmaktadır. Bu setlerde pembe ve benzeri renklerin alt tonları ve kız temasına uygun çiçek, kalp gibi desenler kullanılmaktadır.
 • Organik hastane çıkışı 10'lu: Dünya ile yeni tanışan bebek cildi oldukça hassastır. Bu nedenle cildi ile temas eden ilk kıyafetlerin de aynı hassaslığa sahip olması gerekir. Organik hastane çıkışı setlerinde %100 pamuklu organik kumaşlar kullanılır. Bu da hassas bebek cildi için son derece idealdir. Doğal içerikli olmayan kumaşlar bebek cildinde tahriş, kızarıklık vb. durumlara neden olabileceğinden genel olarak anne babalar tarafından organik hastane çıkışı setleri tercih edilmektedir.
 • İsimli hastane çıkışı 10'lu set: Bebeğine özel olarak kişiselleştirilen tasarımlardan hoşlanan anne babalar genel olarak isimli hastane çıkışlarını tercih etmektedir. İsme özel olarak hazırlanan 10’lu setler son derece popülerdir. Bilgisayar baskısı tekniği ile oluşturulan bu ürünler anne babalar tarafından tercih edilir.
 • Nakışlı hastane çıkışı 10‘lu set: Özellikle de kız bebekler için tercih edilen nakışlı hastane çıkışları özel olarak el emeği ile tasarlanıp üretilmektedir. Bu nedenle son derece değerlidirler. Nakışlı hastane çıkışları 10’lu setlerde genel olarak çiçek vb. motifler işlenmektedir. İsteğe bağlı olarak isimli olarak da bu setler üretilebilmektedir.

10'lu Hastane Çıkışı Özellikleri Nelerdir?

Bebeği için 10’lu hastane çıkışı tercih edecek olan anne babalar tarafından 10’lu hastane çıkışlarının özellikleri de merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle ebeveynler ve ebeveyn adayları bu setler için çeşitli araştırmalar yaparlar.

10’lu hastane çıkışı setlerinin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Hastane çıkışı 10 parça setten oluşmaktadır.
 • Bu setler içerisindeki birçok parça hastane ortamında lazım olmaktadır.
 • Ebeveynleri tek tek alışveriş yapmaktan kurtarması sebebiyle çokça tercih edilen hastane çıkış setleri arasında yer almaktadır.
 • 10’lu hastane çıkışı setleri içerisinde yer alan alt üst takımlar tek parça olarak adlandırılmaktadır.
 • 10’lu hastane çıkış setleri içeriği değişkenlik gösterebilmektedir.
 • 10’lu hastane çıkışı setleri bebeklerin hassas ciltlerine uyum sağlayacak şekilde %100 pamuklu kumaştan üretilmektedirler.
 • 10’lu hastane çıkış setlerinde kullanılan kumaşlar bebeğe konfor sağlayacak ve hareket kabiliyetini kısıtlamayacak esnekliktedir.
 • 10’lu hastane çıkışları hem kız hem de erkek bebekler için ayrı tasarımlar şeklinde üretilebilmektedir.
 • 10’lu hastane çıkış setleri 0-3 aylık yenidoğan grubuna uygun olarak üretilmektedir.
 • 10’lu hastane çıkışlarının beden ölçüsü 56 cm’dir.
 • 10’lu hastane çıkışı setleri isteğe bağlı olarak kişiselleştirilerek bebeklerin isimleri üzerine basılı halde üretilebilmektedir.
 • 10’lu hastane çıkış setlerinin üretiminde kullanılan kumaşların bebeklerin cilt tipine uygun olup olmadığını anlamak adına bu ürünler çeşitli kontrol ve testlerden geçirilmektedir.

10'lu Hastane Çıkışı Set İçinde Neler Vardır?

10’lu hastane çıkışı setleri, henüz yeni dünyaya gelen bebeklerin hastanede ihtiyaç duyduğu birçok parçayı içerisinde bulundurması sebebiyle anne ve babaların tercihlerindendir. Bu setlerin içerikleri ise ebeveynler tarafından çokça merak edilmektedir. 

10’lu hastane çıkışı setlerinin içeriği bazen değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak set içeriğinde yer alan ürünler aynıdır. 10'lu hastane çıkışı içindekiler şu şekildedir:

 • Bebek tulum: Bebeğin temel kıyafetleri arasındadır. Bir bütün olarak giydirilip bebeğin hareketlerini kısıtlamaması sebebiyle yoğun olarak kullanılan parçalardandır.
 • Bebek pantolon: Tulumdan sonra en çok tercih edilen bebek kıyafet parçaları arasındadır. 
 • Uzun kollu dış zıbın: Pantolon ile beraber kombinleyerek kullanılan uzun kollu dış zıbın bebeğin ısı dengesini sağlamak açısından oldukça önemlidir.
 • Mama önlüğü: Bebekler annesini emdikten sonra fazla sütü dışarı çıkarabilir. Ayrıca Reflü sorunu görülen bebeklerde bu durum daha fazla yaşanır. Bu gibi durumlarda bebeğin kıyafetinin kirlenmemesi adına mama önlüğü kullanılır.
 • Şapka: Bebeklerin vücut ısısı yetişkinlere oranla daha düşüktür. Bu ısı dengesini korumak amacıyla şapka son derece önemlidir.
 • Mendil: Fazla akan sütten kıyafeti korumak amacıyla kullanılan mendiller çokça tercihe edilmektedir.
 • Uzun kollu iç zıbın: Genel olarak bebek tulumunun içine giyindirilen uzun kollu iç zıbın da en çok kullanılan parçalar arasındadır.
 • Kısa kollu body: Sıcak havalarda daha çok tercih edilen kısa kollu body pantolon ile beraber kombinlenen parçalar arasında yer almaktadır.
 • Battaniye: Bebekler için battaniye özellikle yenidoğan döneminde oldukça önemlidir. Sarmalanmak ve kundak yapılmak isteyen bebekler bu battaniye ile kundaklanabilirler.
 • Eldiven: Eldiven bebeğin kendi cildini çizmemesi adına son derece önemlidir. Aynı zamanda bebeklerin ısı dengesini korumak amacıyla da eldiven kullanılmaktadır.

10'lu Hastane Çıkışı Nereden Alınır?

Yenidoğan hastane çıkışı 10'lu set yoğun olarak kullanılan bebek kıyafetlerini içerisinde bulundurur. Bu setleri satın almak isteyen ebeveynler setleri nereden alabileceklerini merak etmektedir. 10’lu hastane çıkışı setleri birçok online mağazadan veya geleneksel bebek mağazalarında bulunan ürünlerdendir. Bu nedenle satın almak isteyen anne babalar kolaylıkla bu ürünleri bulabilirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR