Puset Örtüsü Fiyatları?

Bebek ve çocuk arabası olarak da bilinen puset hem ebeveynler hem de çocuklar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Doğumdan itibaren anne ve babaların kurtacılarından olan hem kolay taşınabilir hem de katlanabilir çoğu puset, küçük çocuk arabası olarak da bilinmekte ve adlandırılmaktadır. Bir yerden bir yere seyahat ederken yolda, toplu taşımalarda, sokakta, restaurantta ve benzeri birçok mekanda önemli avantajlar sağlamaktadır. Puset alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bazen bir puset her mekana uyum sağlayamayabilir ve bu nedenle birkaç farklı puset ihtiyacı doğabilir. Aynı zamanda bir puset ile tüm yaş grubunu geçirmek de pek mümkün olmamaktadır. 

Kullanırken ise özellikle pusetleri çok uzun saatler boyunca kullanmamaya özen göstermeli ve puset kullanımını daha sağlıklı hale getiren aparatlar edinilmelidir. Bunlar kısaca puset çantası, puset kancası, puset minderi, puset çarşafı ve puset örtüsü gibi ürünlerdir. Puset çantası hemen puset kolları hizasına kolaylıkla takılabilen ve özellikle el altında olması gereken eşyaların konulduğu pusete uygun bir çantadır. Puset kancası ise pusette yer alan itme koluna takılarak suluk, bebek çantası, anne çantası gibi eşyaların kolaylıkla taşınabilmesine yardımcı olur. Puset minderi bebeğin rahat ve sağlıklı bir pozisyonda pusette yatmasını, uyumasını sağlar. Puset çarşafı ise bebeğin yattığı yere, minderin üstüne geçirilen, çoğunlukla lastikli olan bir üründür. Puset örtüsü ise bebeği korumak için arabaya örtülen bir aksesuardır. Puset minderi ve örtüsü bebek konforunu büyük oranda etkileyen puset ürünleridir. 

Puset örtüsü, puset kılıfı olarak da bilinmektedir. Oldukça hassas bir bakım süreci gereksinimleri olan, yeni doğan bebekler için puset örtüsü önemli bir detaydır. Bu örtü bebeği olası hastalıklardan, güneş ışınlarından, etrafın tozundan korur. Bağışıklık sistemi henüz gelişmediği için yeni doğan bir bebeğe bu konularda hassas davranılması gereklidir. Bu sebeple puset örtüsü kurtarıcı niteliğindedir. Genel olarak puset aksesuarlarından oluşan puset seti içerisinde de en önemli parçalardan biridir. 

Puset Örtüsü Çeşitleri Nelerdir?

Puset örtüleri birçok desen ve renk çeşitliliğine sahiptir. Çeşitli hayvan figürlerinin, bitkilerin, animasyon karakterlerinin Puset örtüleri bebek arabası modellerine ve kumaşlarına göre farklılık göstermektedir. Bebek arabası modelleri puset ölçüleri için belirleyici bir unsurdur. Puset örtüsü modelleri ise şöyledir;

 • Müslin puset örtüsü: Müslin puset örtüsü müslin kumaşından üretilen, terletme yapmayan, hava alan bir puset örtüsüdür. Organik olarak değerlendirilmektedir. 
 • Puset örtüsü seti: Puset örtüsü seti içerisinde çoğunlukla üçlü olarak puset örtüsü, emzirme örtüsü ve minder yer almaktadır. 
 • Lastikli puset örtüsü: Lastikli puset örtüsü, etrafında lastiğin bulunduğu ve pusete direkt olarak rahatça geçirilebilen bir örtü modelidir. Bu sayede kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 
 • Pamuklu puset örtüsü: Pamuklu puset örtüleri pamuktan üretilen, hava alan ve terleme yapmayan puset örtüsü modelidir.  
 • Çift katlı puset örtüsü: İki taraflı da kullanılabilen bu puset örtüsü modeli biraz daha kalın bir yapıya sahip olmasına rağmen rahatça hava sirkülasyonunu da dengeler. En çok tercih edilen puset örtülerinden biridir.  
 • Puset ve emzirme örtüsü: Hem puset örtüsü hem de emzirme örtüsü olarak kullanılabilen bu örtü, pusetten direkt olarak geçirilebilir ve bebek ile anneyi kolayca sararak bebeğin emzirilmesi için gerekli ortamı hazırlayabilir. 
 • El işi puset örtüsü: Genellikle el işi severlerin yaptığı dantel gibi detaylar ile süslendiği puset örtüsüdür. 
 • Fermuarlı puset örtüsü: Örtünün bebeğin göründüğü tarafa doğru bir fermuar yardımı ile açılıp kapanabildiği örtü modelidir. 
 • Pike kumaş puset örtüsü: Pike kumaşından yapılan bir puset örtüsü modelidir. 
 • Su geçirmez puset örtüsü: Genellikle sadece bebek arabasını örtmek ve yağmurdan korumak için kullanılan bu puset örtüleri su geçirmez özelliğe sahiptir. 

Puset Örtüsü Özellikleri Nelerdir?

Puset örtüsünün temel amacı bebeği güneş, rüzgar,sinek gibi dış etkenlerden korumaktır ve bu etkenlerden korurken ona konforlu ve sağlıklı bir alan yaratmaktır. Puset örtüsü bu yüzden alınırken öncelikle kullanılacak pusete rahatça takılabilecek şekilde olmalıdır. Puset hava geçirilebilir. 

Puset örtüsü kumaşları ise genellikle doğal olarak nitelendirilebilen müslin ve pamuktan üretilmektedir. Diğer kumaş türlerini de tercih etmemek gereklidir.

Puset Örtüsü Nasıl Olmalıdır?

Puset örtüsü alırken öncelikle ne amaçla alındığına iyi karar verilmelidir. Eğer güneşten korumak için alınıyorsa daha öncelikli gölgelik olarak kullanılacaktır. Fakat rüzgarın engellenmesi bekleniyorsa rüzgardan ve soğuk havadan da koruyabilecek bir puset tercih edilmelidir. Sinek gibi haşerelerden korumak için ise her iki türlü ürün de işlev görecektir. 

Puset örtüsü aynı zamanda bebeğin cildi için de dost olmalıdır. Bu yüzden kumaşının organik ve sağlıklı olarak değerlendirilen müslin ya da pamuk olması önemlidir. Son olarak ise puset örtüsünün kaymaması ve rahatça kullanılabilir olması için puset boyutları ve modeli ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Puset Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Puset örtüsü; bebeklerin rahat uyuması, ebeveynleri ile rahatça seyahat edebilmesi ve dış etkenlerden rahatça korunabilmesi için önemli bir puset aksesuarıdır. Puset örtüsü alınırken ebeveyn beklentilerini iyi analiz etmeli ve bazı noktalara dikkat edilmelidir:

 • İlk olarak pusetin kumaşına hem bebek sağlığı hem de kullanım kolaylığı için muhakkak dikkat edilmelidir. Bebek sağlığı için kumaş hava alabilir olmalı kullanım kolaylığı için ise kolay yıkanabilir ve hızlı kuruyan bir kumaş olmalıdır.  
 • Puset örtüsü aldıktan sonra ilk sorulan soru ‘’Puset örtüsü nasıl takılır?’’ sorusudur. Bu noktada zorlanmamak için puset örtüsünün puset boyutu ve modeli ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Genel olarak pusetlerin örtülerinin çıtçıtlı askılıkları olur ve pusetin tutma koluna bu askılıklar geçirilerek örtünün puset üzerinde yayılması sağlanır. 
 • Eğer puset örtüsü aynı zamanda emzirme örtüsü olarak kullanılmak isteniyorsa buna uygun çok amaçlı bir puset örtüsü tercih edilmelidir. 
 • Genel olarak ise alınan pusetin leke tutmaz olması da bir ayrı önemli özelliktir.  
 • Yağmurlu havalarda kullanılacak bir puset örtüsü için ise su geçirmez olanları tercih edilmelidir. 
 • Bazı pikeler çok amaçlıdır. Bunlardan biri ise örtünün aynı zamanda bebek uyuduğu zaman kullanılabilir olmasıdır. Eğer bu amaçla da kullanılmak isteniyorsa örtü kumaşına ve özelliklerine de dikkat edilmelidir. 
 • Genel olarak puset örtülerinin kolay yıkanabilir ve kuruyabilir olması da bir diğer önemli özelliktir. Özellikle dışarı çıkıldıktan sonra hızlıca kirlenebilen puset örtülerinin her zaman steril kalabilmesi için hızlı temizlenen ve kuruyan bir yapıda olması gerekmektedir. 
 • Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan ürünün dayanıklı olmasıdır. Bu noktada ise bu ürünü satın alırken dikiş, kesim ve lastik geçirme yerlerini detaylı incelemekte fayda vardır. 
 • Puseti örtüsü alırken bebeğin kolayca görüşebileceği bir tasarıma sahip olmasına da dikkat edilmelidir. 
 • Üçlü setlerde ise özellikle minderin, bebeğin sağlığı için ortopedik olup olmadığı incelenmelidir. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR