Emzirme Yastığı Fiyatları

Bebekler dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren onlar için en önemli besin kaynağı olan anne sütü, bebeğin fiziksel ve ruhsal gelişimi için oldukça önemli olmaktadır. Bu süreçte bebek ve anne arasındaki bağın güçlü olabilmesi için annenin bebek ile kurduğu temas oldukça önemli olmaktadır. Bebek kurulan bu güvenli bağ sayesinde kendini oldukça güvende hissetmektedir. Bu sayede bebeklerin anneleri ile olan bağları oldukça sağlam olmaktadır. 

Doğumdan itibaren bebeğin ve annesinin rahatlığını ve ihtiyacını karşılamak oldukça önemli olmaktadır. Bunun sağlanabilmesi için üretilen bebek bakım ürünleri annelere büyük kolaylık sağlamaktadır. Bunlardan birisi anne ve bebek arasındaki bağın oluştuğu emzirme zamanları için üretilen emzirme yastığı ürünleri olmaktadır. Bebek emzirme yastığı sayesinde emzirme saatleri anne ve bebek için oldukça konforlu bir sürece dönüşmektedir. Emzirme minderi anne sütü ile beslenen bebeklerin emzirme sürecinde sütü doğru ve rahat bir biçimde almalarına kolaylık sağlamaktadır. Emzirme yastığı annenin bebeği emzirilebilmesi için en ideal açıyı bulmasına ve daha az yorulmasına yardımcı olmaktadır. Annelerin vücutlarını desteklemesi için hamilelik sürecinde kullandıkları hamile yastıkları gibi bebeğin vücudunu destekleyerek doğru pozisyonda emmesini sağlamaktadır. Uygun fiyatlı ürün olması ile anne ve baba olacak ailelerin bütçesini zorlamayacak ürünler arasında yer almaktadır. 

Birçok marka tarafından farklı model, desen ve renklerde üretilen emzirme yastığı ürünleri en ucuz bebek ürünleri arasında olmaktadır. Sunduğu kolaylığa ve set olmasına göre farklı fiyatlandırılmaya sahip olsalar da hemen hemen her bütçeye uyum sağlayacak emzirme minderi bulmak mümkün olmaktadır. Emzirme yastığı; yastık, emzirme örtüsü ve emzirme kol yastığı şeklinde set halinde de satışa sunulmaktadır. Bu ürünlerin fiyatları tekli yastık fiyatlarına oranla biraz daha yüksek olabilmektedir. 

Emzirme Yastığı Modelleri

Bebeklerin sık sık acıkmaları ve uzun süre emmek istemeleri annelerin yorgun düşmesine neden olmaktadır. Annelerin konforlu ve daha az yorulmasını sağlayacak emme pozisyonlarının bulunması için üretilen emzirme yastığı ürünleri, anne ve bebeğin rahat etmesi için oldukça kullanışlı ürünler olmaktadır. Parkta, iş yerinde, alışveriş merkezinde annelere büyük kolaylık sağlayan ürün, emzirme sürecinde bebeğin başını ve poposunu destekleyerek bebeğe konforlu bir emme süreci yaşatmaktadır. 

Sağlıklı ve konforlu bir beslenme süreci geçirilmesi için üretilen bebek destek yastığı farklı ihtiyaçlara göre, farklı renk ve modellerde üretilmektedir. Kare, dikdörtgen, silindir, hilal, U şekli gibi farklı şekillerde tasarlanan modeller kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Hilal şeklindeki üretilen emzirme yastığı en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu model bel ve kolları destekleyerek bebek için doğru pozisyonun bulunmasına yardımcı olmaktadır. Yarım simit şeklinde olan bu model bebeğin uzun süre kucakta tutulabilmesini de sağlamaktadır. Dikdörtgen emzirme yastığı modellerinde oyuntu kısımları ve bebeğin konulacağı kısımlar özel olarak üretilmektedir. U şeklinde tasarlanan emzirme yastığı modeli bebeğin boyun ve sırt kısmına destek olmaktadır. Bu model ergonomik yapısı sayesinde anne ve bebeğe ekstra konfor sağlayabilmektedir. Annelerin emzirme sürecinde bel ve sırt ağrısı yaşamaması için tasarlanmış ürünler destek minderi olarak da adlandırılmaktadır.

Kola takılan emzirme yastığı modelleri emzirme sırasında bebeğin başının konforlu ve doğru açıda olmasını sağlamasının yanında annenin bebeğin başını tutarken oluşabilecek kol ağrılarının da önüne geçmektedir. Emzirme kol yastığı ürünleri emzirme yastığı set ürünlerinin içinden çıkabileceği gibi tek olarak da satın alınabilinmektedir. Emzirme yastığı ikiz bebek sahibi anneler için de hayat kurtarıcı ürünler arasında yer almaktadır. İkiz bebek annelerinin bebeklerine yetişememe korkuları en büyük endişeleri arasında olmaktadır. İkiz emzirme yastığı bebeklerin aynı anda emmelerini sağlayabilmesi açısından anneye oldukça kolaylık ve konfor sağlamaktadır. Emzirme aparatı olarak geçen biberonlarla süt ya da mama içen bebekler içinde boğulma durumlarının önüne geçmek için annelerin tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır.

Bebekler büyümeye başladıkça emzirme yastığının kullanım amacı anneler tarafından değiştirilebilmektedir. Bebekler büyümeye başladıkça hareket kabiliyetleri de artmaktadır. Bebekler emeklemeye ve oturmaya başladıktan sonra anneler emzirme için kullandıkları bu ürünleri bebekler için yer minderi olarak da kullanabilmektedir. Çocuk minderi olarak kullanıldığında bebeğin kendi başını ve vücudunu kontrol edebileceği bir pozisyonda oturmasına yardımcı olacaktır. Farklı desen ve renklerde üretilerek kullanıcıların zevk ve tarzına uyum sağlamasın olanak sağlayan ürünler aynı zaman da geniş ürün yelpazesi ile bebeğin diğer ürünleri ile kombinleme yapılabilmesi imkanı sağlamaktadır.

Emzirme Yastığı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bebekler oldukça hassas ve dış etmenlerden gelebilecek zararlara oldukça açık bir şekilde dünyaya gelmektedir. Bu sebeple anne ve babalar bebek ürünleri alırken daha hassas ve dikkatli davranmaktadır. Bu ürünlerden birisi de bebek ve annenin bağ kurma sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan emzirme yastığı ürünü olmaktadır. Emzirme yastığı bebeğin cilt sağlığına uyumlu olarak üretilen antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip kumaşlardan üretilmiş olması gerekmektedir. Emzirme minderinin yıkanabilir kumaştan üretilmiş olması hijyen açısından oldukça önemli olmaktadır. Bebekler emzirme sürecinde fazla efor sarf ettikleri için sık sık terlemektedirler. Bu sebeple annenin terleme, nem gibi sorunlarla başa çıkabilmesi için kumaşın nefes alabilen özellikte olması gerekmektedir. Yastığın kumaşının koton veya pamuktan üretilmiş kumaşlar olması bebeğin cilt sağlığı için oldukça önemli olmaktadır. 

Emzirme Yastığı Nasıl Yıkanmalı?

Anneler için bebeklerinin temas ettiği her şeyin hijyenik olması oldukça hassas bir konu olmaktadır. Bebeğinin sürekli temas ettiği emzirme yastığı ürünlerinin hijyeni de anneler için oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır. Bu yastık modelleri kılıfı çıkarılarak yıkanılabildiği gibi direkt makineye atılarak da yıkanabilmektedir. Elyaf ve silikondan yapılmış emzirme yastığı ürünleri makinenin kısa devir programında düşük sıcaklıkta yıkanabilmektedir. Kaz tüyü ve pamuklu yastıklar makinede yıkanabildikleri gibi elde yıkama ile de temizlikleri mümkün olmaktadır. Bu ürünler makinede yıkanırken toz deterjan yerine sıvı deterjan kullanılmalıdır. Toz deterjan ürün içerisinde tortulanarak bebekte alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Yünden üretilen modeller ise kesinlikle makinede yıkanmamalıdır. Elde yıkama sağlanarak güneşli bir ortamda iyice kurutulması sağlanmalıdır.

Emzirme Yastığı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Emzirme yastığı ürünlerinin hepsinin işlevi aynıymış gibi görünse de ürünler ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir. Emzirme yastığı, kullanım şekline göre kullanıcıya farklı modeller sunmaktadır. Kullanıcı seçim yaparken kendisine ve kullanım amacına en uygun yastığı seçmeye dikkat etmelidir. Emzirme yastığı içerisinde kullanılan malzemenin miktarı ve yumuşaklığı bebekler için oldukça önemli olmaktadır. Bebeğin konfor sağlaması için içerisinde yer alan pamuk, silikon, elyaf, kaz tüyü her neyse kullanım oranına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Bebeğin sağlığı için tasarım, desen ve renk gibi özelliklerden ziyade minderde kullanılan kumaş daha önemli olmaktadır. Kumaşın yıkanabilir, nefes alabilir, antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip olması minder hijyenini sağlayabilmek için oldukça önemli olmaktadır. Anne tarafından sürekli kullanılan bu ürünler elastik ve formunu koruyan yapıda olması uzun süre kullanım sağlaması için dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır. Oluşabilecek deforme ve yıpranmaların önüne geçebilmek için de dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasına oldukça önemli olmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR