₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺890,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil
₺890,00 KDV Dahil
₺890,00 KDV Dahil
₺850,00 KDV Dahil

3'lü Hastane Çıkışı Fiyatları?

Anne adayları gebelik süreçleri boyunca bebeklerinin doğacakları anın hayalini kurar ve doğum sonrası için hazırlık yaparlar. Bu hazırlıklar içerisinde bebeklerin doğduktan sonra giyecekleri kıyafetler de yer almaktadır. Bebeklerin doğduktan sonra hastanede giydikleri kıyafetler genel bir ad ile ‘hastane çıkış seti’ olarak bilinmektedir. 

Hastane çıkış setleri içerisinde bebeğin ihtiyaç duyduğu birçok kıyafet parçası bulunmaktadır. Bu setler 3’lü hastane çıkış seti, 4 ‘lü hastane çıkış seti, 5’li hastane çıkış seti, 10’lu ve 12’li hastane çıkış setleri olarak çeşitlenmektedir. 3’lü hastane çıkış setleri içerisinde en temel parçaları barındıran settir. Bu nedenle birçok anne adayı diğer setlerin yanında mutlaka 3’lü hastane çıkış seti de tercih etmektedir.

Yeni doğum yapacak anne adayları, bebekleri için en iyi hastane çıkış setini ararken ürünler hakkında araştırma yaparlar. Araştırmalar sonucunda hastane çıkış setlerinin modellerine, renklerine, desenlerine ulaşmak mümkündür. Bu verilen yanında anne adayları 3’lü hastane çıkışı fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Ancak yapılan araştırmalar ile net bir fiyat bilgisine ulaşmak mümkün değildir. Bunun nedeni hastane çıkış setlerinin özelliklerine, kumaşına ve daha birçok özelliğine bağlı olarak fiyatların değişkenlik göstermesidir. Bu nedenle ürün hakkında en net fiyat bilgisine hastane çıkış seti belirlendikten sonra ulaşmak mümkündür.

3'lü Hastane Çıkışı Özellikleri Nelerdir?

Ebeveynler bebekleri için en iyi ve en güzel olanı tercih etmek isterler. Bu nedenle onlar için herhangi bir şeyi satın almadan önce araştırmalar yaparlar. 3’lü hastane çıkışı da ebeveynler tarafından çokça tercih edilen setler arasında yer almaktadır. 3’lü hastane çıkışlarının özellikleri şu şekildedir:

 • 3’lü hastane çıkışları bebeğe bir takım kıyafet şapka ve eldivenden oluşur.
 • 3’lü hastane çıkışlarında bebek kıyafeti tulum şeklinde olabilir.
 • 3’lü setlerde bebek kıyafeti alt üst takım şeklinde de olabilir.
 • 3’lü hastane çıkışlarında %100 pamuklu kumaşlar tercih edilir.
 • 3’lü hastane çıkışlarında bebeğin cildine zarar verecek düzeyde büyük işlemeler olmaz. 
 • 3’lü hastane çıkış setleri 0-3 aylık yenidoğan dönemi bedenine uygundur.
 • 3’lü hastane çıkış setlerinde beden ölçüsü 56 cm’dir.
 • 3’lü hastane çıkışları en çok kullanılan bebek hastane çıkış setleri arasında yer alır.
 • Hem kız hem de erkek bebekler için birçok farklı renk seçeneği vardır.
 • 3’lü hastane çıkışları isme özel baskılı şekilde tasarlanıp üretilmektedir.
 • 3’lü hastane çıkışlarının nakışlı modelleri de mevcuttur.

3'lü Hastane Çıkışı Çeşitleri Nelerdir?

Takım halinde satılması sebebiyle hastanelerde çokça işe yarayan 3’lü hastane çıkışlarında birçok farklı renk ve model seçeneği mevcuttur. Bu nedenle anne babalar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedirler. Hem kız hem de erkek bebekler için farklı desen ve modellerde 3’lü hastane çıkışı çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür. Çeşitliliğin bu denli fazla olması tüm tüketicilerin kendi tarzlarına uygun ürünleri bulmalarına olanak sağlamaktadır.

Ebeveynler tarafından en çok tercih edilen 3’lü hastane çıkışı modelleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İsme özel hastane çıkış seti 3’lü: Bebeklerin isimlerine öze olarak kişiselleştirilerek tasarlanan ve üretilen 3’lü hastane çıkışı setleri isme özel hastane çıkış setleri olarak adlandırılmaktadır. Özellikle son dönemlerde farklı temalarda hazırlanan ve isme özel olarak üretilen 3’lü hastane çıkış setleri ile karşılaşmak mümkündür.
 • Nakışlı hastane çıkış seti 3’lü: Nakışlı hastane çıkışı setleri özellikle de kız bebekler için tercih edilen hastane çıkış setleri arasında yer almaktadır. Genel olarak el işçiliği ile hazırlanan bu setler ebeveynler tarafından beğenilmektedir.
 • Baskılı hastane çıkış seti 3’lü: Kız ve erkek bebeklere uygun temalar kullanılarak tasarlanan ve üretilen 3’lü hastane çıkışı setleri baskılı hastane çıkışı setleri olarak bilinmektedir. Bu hastane çıkışı setleri isme özel olarak kişiselleştirilebilir. Bebeğine özel hastane çıkışı isteyen anne babaların tercihi bu yönde olmaktadır.
 • Fistolu hastane çıkış seti 3’lü: Fisto kumaş kullanılarak tasarlanan ve üretilen 3’lü hastane çıkışı setleri fistolu hastane çıkışı setleri olarak isimlendirilmektedir. Bu hastane çıkışı setleri içerisinde genel olarak tulum, eldiven ve şapka bulunmaktadır. Görünüm açısından son derece şık bulunmaları sebebiyle özellikle kız bebekler için yoğun olarak fistolu hastane çıkışı setleri tercih edilmektedir.
 • Kız bebek 3’lü hastane çıkışı: Kız bebek temalarına uygun olarak tasarlanıp üretilen ve 3 parçadan oluşan hastane çıkış setleri kız bebek 3’lü hastane çıkışı seti olarak isimlendirilmektedir. Bu setler genellikle beyaz, krem rengi olabileceği gibi üst temaları pembe, kırmızı, mor gibi renklerden oluşmaktadır.
 • Erkek bebek 3’lü hastane çıkışı: Erkek bebekler için özel olarak tasarlanan ve üretilen 3 ‘lü hastane çıkışı setlerine verilen addır. Bu setler genel olarak beyaz, krem gibi renkler ile birlikte mavinin alt tonları kullanılarak üretilmektedir.

3'lü Hastane Çıkışı Set İçinde Neler Vardır?

3’lü hastane çıkışı setleri bebeklerin özellikle de ilk yenidoğan döneminde ihtiyaç duyduğu temel kıyafet parçaları içerisinde barındıran settir. Bu set içerisinde yer alan parçalar son derece ideal olarak görülmektedir. Anne adayları genel olarak hastanede kullanmak üzere en az iki adet hastane çıkışı seti satın alırlar. Bu hastane çıkış setlerinden biri de 3’lü hastane çıkış seti olur.

3’lü hastane çıkışı seti içerisinde 3 parça bulunmaktadır. Bu parçalardan ilki bebeklerin temel giyinme ihtiyacını karşılayan tulum veya alt üst takımdır. Alt üst takımlar da 3’lü hastane çıkışlarında tek parça olarak sayılırlar. Bu takımlar genel olarak yumuşak %100 pamuklu kumaştan üretilirler. Böylece bebeğin dünya ile henüz yeni yeni tanışan cildine herhangi bir zarar vermezler. Ayrıca bu takımların üzerinde bebeklerin hassas cildini çizebilecek, hasar verecek boyutlarda süsler, işlemeler de yer almaz. 

3’lü hastane çıkışı seti içerisinde yer alan bir diğer parça ise şapkadır. Set içerisinde yer alan şapka genel olarak bebek tulumu ile aynı renklerde veya takım renklerde olur. Bebekler için bu şapka yaz kış fark etmeksizin son derece önemlidir. Bunun nedeni bebeklerin yetişkin insan vücudundan daha fazla üşümesi ve korunmaya ihtiyaç duymasıdır. Bu nedenle hastane çıkışları içerisinde mutlaka şapka bulunur.

3’lü hastane çıkış setleri içerisinde yer alan son parça ise eldivenlerdir. Eldivenler hastane çıkış setlerinin temel parçaları arasındadır. Bunun sebebi bebeklerin tırnaklarının anne karnında iken uzaması ve bebeklerin henüz reflekslerini kontrol edemeyerek ellerini istemsiz olarak yüzlerine götürmeleridir. Yenidoğan döneminde tırnakları kesmeye vakit bulamadan bebekler kendi tırnaklarıyla ciltlerine zarar verebilirler.  Bu nedenle eldiven yenidoğan döneminde oldukça önemlidir. Ayrıca bebeklerin vücut ısısının korunması için de eldivenin katkısı bulunmaktadır.

3'lü Hastane Çıkışı Nereden Alınır?

3 parça hastane çıkışı setleri her anne adayının bebeğine hazırlık aşamasında satın aldığı ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu setler hakkında merak edilen unsurlar da bir hayli fazladır. 3’lü hastane çıkışına ihtiyaç duyan anne adayları bu setleri nerelerden, hangi noktalardan temin edeceklerini merak etmektedirler. Birçok noktada satışı bulunan 3’lü hastane çıkışı setlerinin satın alınabileceği noktalar şu şekildedir:

 • Bebek mağazaları
 • Online alışveriş siteleri
 • Bebek alışveriş platformları
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR