Mamacup Nedir?


Bebekler keşfederek öğrenirler. Bu keşiflere de ilk olarak kendilerinden başlarlar. Kendi ellerini, kollarını, bacaklarını hareket ettirebildiğini keşfetmelerinin ardından bu hareketleri geliştirmeye başlarlar. Bu süreç sırasında nesneleri tutma, dokunma, alma-verme gibi komutları yerine getirirler. Ancak vücutlarının hakimiyetini tam olarak ele alabilmek için bu hareketleri daha fazla geliştirmeleri gerekir. Bu nedenle hareket kabiliyetini geliştirme aşamasında bazı ufak kazalarla karşılaşılabilir.


Bebekler bazen ellerinde olan nesneleri daha fazla tutamaz ve yere düşürür. Bazen de bu işlemi kasıtlı olarak yaparlar. Aslında bu da bir öğrenme, keşfetme sürecidir. Bebekler ellerindeki nesneleri atarken o nesnelerin bir daha geri dönüp dönmeyeceğini de test ederler. Bu nedenle onların bu deneyimlerini kısıtlamamak gerekir. Ancak gerekli önlemleri almak oldukça önemlidir. Çünkü bebekler ellerindeki nesneleri atarken devamında ne olacağını bilmezler. Örneğin bir mama kabını yere fırlattıklarında etrafı kirletebileceklerini düşünmezler. Bu gibi durumlarda ebeveynlerin önlem alması gerekir. 
 

Bebek ürünlerinin çeşitlenmesi ile birlikte fonksiyonel ürünler arayan ebeveynler mamacup kullanmayı tercih etmektedir. Son dönemlerde oldukça fazla popüler olan mamacup, bebeklerin yemeklerinin, atıştırmalıklarının kazayla veya bilinçli şekilde yere dökülmesini engelleyen bir bebek atıştırmalık kabı olarak bilinmektedir.

 

Mamacup Çeşitleri Nelerdir?

 

Mamacup hem annelerin hem de babaların hayatını kolaylaştıran, deneyimleyen kişiler tarafından son derece kullanışlı ve hayat kurtarıcı niteliklerde bulunan bir taşınabilir atıştırmalık kabı olarak adlandırılır. 
Özellikle de ev ortamı haricinde olan ve hijyeninden emin olunmayan ortamlarda bebeğin mama kabını elinden düşürmesi sonucunda o kabı dezenfekte etmeden kullanmak pek mümkün değildir. Ancak mamacup bu bağlamda içerisindeki yiyecekleri steril tuttuğu için tercih edilmektedir.
Farklı renk seçeneklerine sahip mamacup çeşitleri bulunmaktadır. Bu renk skalası genel olarak enerjik, çocukların ilgisini çekecek turuncu, yeşil, turkuaz, pembe, mor gibi renklerden oluşmaktadır. Aynı zamanda mamacup modelleri arasında kapaklı ve kapaksız modeller de bulunmaktadır. Kapaklı mamacup modellerinde kap ile aynı renkte ağız kısmını kapatan bir kapak bulunmaktadır. Kapaksız modellerde ise bu parça bulunmamaktadır.


Mamacup Özellikleri Nelerdir?


Mamacup birçok yaş grubunun rahatlıkla kullanabileceği bir atıştırmalık kabıdır. Mamacup atıştırmalık kabının son dönemlerde bilinir olmasıyla ve adının sıkça duyulmasıyla birlikte bu kabı merak eden, satın almak isteyen ebeveynler mamacup hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ürünün özelliklerini öğrenmek istemektedir. Bu nedenle de ürün hakkında araştırma yapmaktadır.


Mamacup dökülmez atıştırmalık kabının özellikleri şu şekildedir:


Mamacup bebeklerin gün içerisinde tüketmiş olduğu atıştırmaları dökmeden yiyebilmelerini sağlayan bir mama kabıdır.


Mamacup bebeklerin el yapısına uygun şekilde üretilmiştir. Bu nedenle bebekler herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan atıştırmalık kaplarını kendileri tutabilir ve içerisindekileri yiyebilirler.


Mamacup mama kabının orta kısmında bebeklerin ellerinin kolaylıkla geçebileceği ancak yiyeceklerin dökülmesini engelleyen bir perde bulunmaktadır. Böylelikle kap yere düşse dahi yiyecekler zemin ile temas etmez.


Mamacup bebeklerin ve çocukların sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir maddeyi içeriğinde barındırmaz.


Mamacup üretiminde özenle seçilen Borealis Avusturya’dan ithal edilen hammadde kullanılmaktadır.


Mamacup ürünleri gıda ile temasa uygun olarak sertifikalı şekilde üretilmektedir.


Mamacup ürünleri içerisinde BPA, filatat, lateks, PVC, stiren, benzen, biyosit, DEHP, HBCD, EDC, DES gibi tehlikeli hammaddeler bulunmamaktadır. 


Mamacup ürünlerinde üretilen her parti bağımsız laboratuvarlarda test edilmekte ve alınan onayın ardından satışa sunulmaktadır.


Mamacup ev, araba, oyun parkı, alışveriş merkezi gibi birçok noktada kullanıma uygundur. 

Mamacup ters dönse dahi içerisindeki yiyecekler dökülmemektedir.

 

Mamacup dökülmeyen atıştırmalık kabının üst kısmı yükseltili şekilde üretilmiştir. Bu yükselti sayesinde çocukların hem kabı tutacakları bir alan bulunmakta hem de yiyecekler kabın içerisinde güvende kalmaktadır.


Mamacup içerisindeki yiyeceklerin kırıntıları dahi dışarı dökülmemektedir. Böylece arabada kullanım için son derece ideal bulunan ürünler arasında yer almaktadırlar.


Mamacup atıştırmalık kaplarının kapakları sayesinde mama kabı içerisindeki yiyecekleri taze tutma özelliğine de sahiptir. Kullanılmadığı sıralarda kapağı kapatılarak yiyeceklerin taze kalması sağlanabilmektedir.


Mamacup dökülmeyen atıştırmalık kabı 12 ay sonrasında kullanım için son derece uygundur.


Mamacup dökülmeyen atıştırmalık kabı üretiminde kullanılan antibakteriyel tekstil kumaşı gümüş iyon teknolojisi ile üretilmiştir. 


Mamacup temelinde ebeveyn kurucular tarafından kurulmuştur. Bu nedenle hedef kitlenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini en doğru şekilde anlayarak en net şekilde cevap vermeyi başarmışlardır.


Mamacup dökülmez mama kapları üzerinde bulunan hiçbir nokta çocuklara zarar vermez. Ürün üzerinde sivri, kesici alanlar barındırmaz. Bu da çocukların tek başlarına mamacup dökülmez mama kabını güvenle kullanmalarını sağlar.


Mamacup sıvı ürünlerin kullanımı için uygun değildir. Sıcak çorba, su, yoğurt gibi sıvı veya akışkan ürünler mamacup içerisine konulmamalı ve ürün bu şekilde kullanılmamalıdır. Sıvı ürünler mama kabının yere düşmesi sırasında dökülebilir.Mamacup Fiyatları

 

Bebekler olur olmadık zamanlarda, mekânlarda istemsiz veya bilinçli şekilde bazı ufak kazalara neden olabilirler. Bu gibi durumlarda ebeveynler pratik bir çözüm arayışı içerisine girerler. Ancak bilinmelidir ki olası kazalar için en pratik çözüm kazayı olmadan önlemektir. Bu nedenle de özellikle son zamanlarda mamacup ürünleri yoğun olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Mamacup ismini duyan, ürünü gören ve daha fazla bilgi almak isteyen birçok ebeveyn web sitesi, gerçek kullanıcılar, sosyal medya gibi birçok kanalda araştırma yaparlar. Bu araştırmalar sonucunda birçok veriye ulaşan ebeveynler mamacup fiyat konusu hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Ebeveynlerin mamacup fiyat bilgilerine ulaşabilmeleri için tercih edecekleri ürün üzerinden araştırması yapması gerekir. Bu araştırmalar sonucunda fiyat bilgisine ulaşmak mümkündür.


Mamacup Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Mamacup pratiklik ve ergonomik tasarımlara sahip bebek ürünlerinden hoşlanan ebeveynlerin tercih arasında yer almaktadır. Özellikle de hijyeninden emin olunmayan alanlarda çocukların kendi başlarına yiyeceklerini dökmeden, etrafı kirletmeden yiyebilmelerini ve yemek kaplarını düşürdükten sonra tekrardan kullanabilmelerine olanak sağlaması sebebiyle çokça sevilen mamacup dökülmez atıştırmalık kabı olarak da bilinmektedir.


Mamacup satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat etmek satın alma deneyimini daha başarılı ve sağlıklı kılarken üründen alınacak memnuniyeti de olumlu etkileyecektir.


Mamacup satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Mamacup el, parmak koordinasyonu henüz tam gelişmemiş bebekler için uygun değildir. 1 yaş ve üzeri tüm bebekler mamacup dökülmeyen atıştırmalık kabını rahatlıkla kullanabilirler.

 

  • Mamacup satın alırken orijinal ürün satın alındığından emin olunmalıdır. Mamacup benzeri bazı ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler içerik bakımından temiz olmadığı gibi verim açısından da mamacup ile aynı verimi sağlamazlar. 

 

  • Mamacup çocuklara özel olmalıdır. Bu çocukların kendilerine ait alanlarının olduğu bilincini onlara yüklerken aynı zamanda sorumluluk sahibi olmalarını da sağlayacaktır.

 

  • Saklama kabı olarak kullanılacak mamacup ürünleri kapaklı olarak tercih edilmelidir.

 

  • Mamacup satın alırken tüketicilerin karşısına birçok farklı renk seçeneği çıkmaktadır. Bu renk seçenekleri arasından tercihi ürünü kullanacak olan çocuğa yaptırmak ürünü sevmesi ve benimsemesi açısından önemlidir.

 

  • 1 yaşından küçük bebeklere mamacup dökülmez atıştırmalık kabı alınmamalı, alınsa dahi 1 yaşını doldurmadan kullandırılmamalıdır.

 

  • Mamacup satın alırken ürünün güvenilir kaynaklardan satın alındığına emin olunmalıdır. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR