4'lü Hastane Çıkışı Fiyatları?

Bebekler dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren bazı temel ihtiyaçlara sahip olurlar. Bu temel ihtiyaçların başında beslenme gelir. Beslenme ihtiyacından sonraki temel ihtiyaçlar arasında ise giyinme bulunmaktadır. Bu nedenle doğum sonrasında bebeklerin ilk giydikleri kıyafetler ayrı bir öneme sahiptir. Bu kıyafetler set halinde satılmaktadır ve hastane çıkış setleri olarak adlandırılmaktadırlar.

Hastane çıkışı setlerinin de birçok çeşidi vardır. Bu çeşitlilik değişkenlik gösterebilmektedir. En temel parçaların bulunduğu 3’lü hastane çıkışları var olduğu gibi 4’lü hastane çıkışı seti, 5’li hastane çıkışı seti, 10’lu ve 12’li hastane çıkışı setleri de bulunmaktadır. 4’lü yenidoğan hastane çıkışı seti ebeveynlerin en çok tercih ettiği hastane setleri içerisinde yer almaktadır. Bu setler içerisinde yer alan parçalar bebekler için temel ihtiyaçları oluşturmaktadır. Bu nedenle ebeveynler hastanede kullanmak üzere birkaç adet hastane çıkışı seti satın almaktadır.

4’lü hastane çıkışı satın almak isteyen ebeveynler yaptıkları araştırmalarda 4’lü hastane çıkışı fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak ve fiyatları öğrenmek istemektedirler. Ancak internet vb. kaynaklardan genel olarak yapılan araştırmalar ile net bir fiyat bilgisine ulaşmak pek mümkün değildir. Bunun sebebi 4’lü hastane çıkışı setlerinin birçok farklı çeşitlerinin ve özelliklerinin olmasıdır. Bu nedenle fiyat bilgisi almak isteyen ebeveynlerin ilk olarak tercih edecekleri modeli belirlemeleri ve bu model üzerinden fiyat araştırması yapmaları önerilmektedir.

4'lü Hastane Çıkışı Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerin dünya ile yeni tanışmaları ardından giyecekleri kıyafetler hem bebekler hem de ebeveynleri için ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle ebeveynler hastane çıkışı setlerini satın almadan önce bu setlerin özellikleri hakkında da araştırma yaparlar. 

4’lü hastane çıkışı setlerinin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 4’lü hastane çıkışı setleri içerisinde bebekler için temel ihtiyaçlar bulunmaktadır.
 • 4’lü hastane çıkışlarında tulum olacağı gibi alt üst takımlar da olabilir.
 • 4’lü hastane çıkışı setleri içerisinde genel olarak hem tulum hem de alt üst takım yer almaktadır.
 • 4’lü hastane çıkışlarının kumaşları oldukça önemlidir. Bu nedenle %100 pamuklu, bebek cildi ile uyumlu kumaş tercihi yapılmaktadır.
 • 4’lü hastane çıkışları unisex olarak üretilebilir.
 • 4’lü hastane çıkışları kız ve erkek bebekler için farklı temalarda tasarlanıp üretilebilir.
 • 4’lü hastane setleri en çok tercih edilen hastane çıkışı setleri arasında yer almaktadır.
 • 4’lü setler nakışlı olarak üretilebilmektedir.
 • 4’lü setlerde isme özel baskı çalışması yapılarak bebeklerin isimleri tulumlara ve diğer parçalara basılabilmektedir.
 • 4’lü hastane çıkışları içerisindeki parçalar değişiklik gösterebilir. Bu nedenle set içeriğindeki parçalar satın alma işlemi öncesinde incelenmelidir.
 • 4’lü hastane çıkışlarında kullanılan baskılar, nakışlar nedeniyle bu ürünlerin yıkama işlemi 30 derecede kısa program kullanılarak yapılır.
 • 4’lü hastane çıkışı setleri için ütüleme işlemi de diğer kıyafetlerden farklıdır. Bu setler ütülenirken kıyafetlerin hasar görmemesi için ısı düşürülmeli ve hassas ayarda ütüleme işlemi gerçekleştirilmelidir.
 • 4’lü hastane çıkışı setleri içerisinde yer alan eldiven yerine mama önlüğü de bulunabilmektedir.
 • 4’lü hastane çıkışı setleri içerisinde yer alan alt üst kıyafetler set içeriğinde tek parça olarak adlandırılırlar.

4'lü Hastane Çıkışı Çeşitleri Nelerdir?

Bebekler için özel olarak tasarlanıp üretilen birçok hastane çıkışı modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında en çok tercih edilenler arasında 4’lü hastane çıkışı çeşitleri yer almaktadır. Bu setler son derece çeşitlidir. Bu çeşitlilik sayesinde ebeveynler bebekleri için hayal etmiş oldukları tasarımlara ulaşabilmektedir. 

Ebeveynler tarafından en çok tercih edilen 4’lü hastane çıkışı setleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 4'lü kız bebek hastane çıkışı: Kız bebekler için özel olarak tasarlanıp üretilen hastane çıkışı setleri 4’lü hastane çıkışı setleri olarak bilinmektedir. Bu setlerde genel olarak kız temaları işlenmekte ve kırmızı, pembe, mor gibi alt tonlar kullanılmaktadır. 
 • 4'lü erkek bebek hastane çıkışı: Erkek bebekler için özel olarak tasarlanıp üretilen hastane çıkışı setleri 4’lü erkek bebek hastane çıkışı seti olarak adlandırılmaktadır. Bu setler genel olarak erkek bebek temalarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenle erkek bebek hastane çıkışı setlerinde mavi alt tonları, araba ve lisanslı figürler görmek mümkündür.
 • 4’lü nakışlı bebek hastane çıkışı: Özel tasarımlardan ve el işçiliğinden hoşlanan ebeveynler nakışlı hastane çıkışlarını tercih etmektedirler. 4'lü nakışlı hastane çıkışı setleri özellikle de kız bebekler için tercih edilmektedir. Bu setlerde el işçiliği ile nakışlar bulunmaktadır. Bu nedenle hastane çıkışları zarif bir görüntüye sahiptir.
 • 4’lü isme özel bebek hastane çıkışı: İsme özel olarak tasarlanan ve parçaların üzerinde bebeklerin isimlerinin yer aldığı 4’lü hastane çıkışı setleri 4’lü isme özel hastane çıkışı setleri olarak adlandırılmaktadır. Bu setler kişiye özel olarak üretilmektedir. 
 • 4’lü baskılı bebek hastane çıkışı: Kız ve erkek bebekler için farklı temalar kullanılarak ve bilgisayar yardımı ile basılan 4’lü hastane çıkışı setleri 4’lü baskılı bebek hastane çıkışı olarak adlandırılmaktadır. Baskılar genel olarak kız ve erkek bebek temalarına uygun şekilde yapılabilir. Ayrıca bu tasarımlar kişiselleştirilebilmektedir. 

4'lü Hastane Çıkışı Set İçinde Neler Vardır?

Anne babalar için bebeklerinin ilk giyeceği kıyafet özeldir. Bu nedenle 4’lü hastane çıkışı tercih edecek olan anne babalar ve anne baba adayları bu set içerisinde hangi parçaların var olduğunu da öğrenmek isterler. 

4’lü hastane çıkışı setleri 4 parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların ilki temel giyimi oluşturan tulum ve alt üst takımdır. Bu parçalarda genel olarak bebeği rahatsız edecek herhangi bir işleme, nakış bulunmaz. Yapılan işleme ve nakışlar bebeği rahatsız etmeyecek, cildine temas etmeyecek şekilde yapılır.

4’lü hastane çıkışlarının bir diğer parçası ise şapkadır. Şapka bebekler için yenidoğan dönemde son derece önemlidir. Bunun sebebi bebeklerin vücut sıcaklığının yetişkinlere oranla daha fazla korunması gerektiğidir. Bu bağlamda şapka bebeğin baş kısmının üşümemesini sağlamaktadır.

4’lü hastane çıkışlarının bir diğer önemli parçası ise eldivenlerdir. Eldivenler bebeğin henüz yetki sahibi olmadığı refleksleri sonucunda eli ile yüzünü çizmesini engellemek amacıyla kullanılır. Bebeklerin tırnakları anne karnındayken uzamaya başlar. Bu uzama nedeniyle tırnaklar bebek cildine hasar verebilir. Eldivenler ile bu durumun önüne geçilir ve aynı zamanda bebeğin ısı dengesinin korunması sağlanır.

4'lü Hastane Çıkışı Nereden Alınır?

Bebeklerin doğdukları andan itibaren en çok ihtiyaç duyduğu parçaları içerisinde barındırması sebebiyle çokça tercih edilen 4’lü hastane çıkışı setleri anne babalar tarafından da yoğun olarak tercih edilen hastane setleri arasında yer almaktadır. Bu bağlamda 4’lü hastane çıkışı setlerinin kullanışlı olduğunu bilen ebeveyn adayları 4’lü hastane çıkışlarının nereden alınacağını merak etmektedir. 

4’lü hastane çıkışlarının satın alınabileceği birçok nokta bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yapılan alışverişlerin de online platformları kayması sonucunda 4’lü hastane çıkışı setleri çeşitli web sitelerden, online bebek alışveriş satış platformlarından yapılabilmektedir. Bunun yanında online zincir platformları üzerinden de 4’lü hastane çıkışı setleri satın alınmaktadır.

4’lü hastane çıkışı setlerini görerek ve dokunarak satın almak isteyen tüketiciler geleneksel mağazalardan da bu setleri satın alabilirler. Çeşitli bebek mağazalarında 4’lü hastane çıkışı setleri satılmaktadır.