Taç ve Asa Fiyatları?

Doğum günleri, çocuklar için her zaman özel ve güzel günlerdir. Ebeveynler çocukları için farklı konseptler seçerek doğum günü partileri hazırlarlar. Her partinin konsepti çocuğun sevdiği karakterle alakalıdır. Birinci yaş, bütün ebeveynler için değerlidir. Çünkü çocukları ilk yaşına girerek hayata adım atarlar. Bu gibi doğum günlerinde çocuğa 1 yaş tacı takarlar. 

Taç üzerinde 1 sayısı yer alır ve bu da çocuğun bir yaşına girdiğini ifade eder. Farklı olarak happy birthday tacı veya iyi ki doğdun tacı takanlar da vardır. Bu tamamen kişilerin ve çocukların tercihine kalan bir durumdur. Çocuklar için taca uygun elbise ve diğer ürünler de seçilir buna örnek olarak çok tercih edilenlerden biri de kız çocuk asa taç eldiven setidir

Taç ve asa fiyatları yüksek maliyete sahip değildir fakat yapımında kullanılan malzeme veya ürünün büyüklüğü fiyatı etkileyen bir etmendir. Bazı ürünler diğerlerine göre daha kaliteli malzemelerden üretilirler. Bu durumda fiyatta yükselmeye sebep olabilir. İyi ki doğdun tacı gibi ürünler tek tek almak verine taç ve asa şeklinde almak daha uygundur. Ürünleri takım şeklinde almak hem birbiri ile uyumlu olmasını hem de fiyatının düşük olmasını sağlar.

Taç ve Asa Nasıl Olmalı?

Taç ve asa tercihi yaş grubuna, cinsiyete ve isteklere göre değişiklik gösterir. Taç ve asa gibi ürünleri daha çok kız çocukları tercih eder. Sevdikleri karakterler genellikle prensestir. Bu prensesler taç ve asaya sahiptir. Aynı zamanda kız çocuklarına taç uygun olduğu için doğum günün belli eden ya da kaç yaşına girdiğini gösteren taçlar takılır.

Çocukların kullandığı bu ürünlerin üretiminde kullanılan malzeme önemlidir. Ten ile birebir temas içinde olan bu ürünler insan sağlığına uyumu olmalıdır ve gerekli kontrollerden geçmiş olmalıdır. Doğum günü olan çocuğun istediğine ve yaşına uygun ürünler tercih edilmelidir. Çocuk kaç yaşına giriyorsa ona uygun bir taç seçilmelidir. Her çocuğun sevdiği karakter farklı olabilir. Bu nedenle çocuğun sevdiği karakterin giysisi ve tacı da kullanılabilir. 

Taç ve asa tercih ederken yetişkinler kendi kararlarına göre tercih yapmamalıdır. Çocukların beğendikleri ve sevdikleri ürünleri kullanmak onların mutluluğunu etkiler. Bazı ebeveynler çocuklarının bu özel gününde daha fazla katkıları olsun isterler. Bundan dolayı doğum günü tacı yapımı konusunu öğrenerek kendileri oluşturmak için çaba gösterirler. Taç yapmak için gerekli malzemeleri alarak bir araya getirirler.

Taç ve Asa Çeşitleri?

Doğum günü taç modelleri renk veya model olarak farklılık gösterebilir. Kız çocuklarında kullanılacak ürünler ile erkek çocuklarında kullanılacak ürünler farklıdır. Kız çocukları genellikle pembe, mor, sarı gibi renkleri tercih ederken, erkekler mavi ya da kırmızı gibi renkleri tercih ediyorlar. Bu renklerin yanı sıra animasyon karakterleriyle ya da onlardan esinlenerek dizayn edilmiş taş ve asalar da  seçilir.

Taç ve asa çeşitleri arasında iyi ki doğdun tacı ve birthday tacı gibi ürünler bulunur. Taç ve asalarda genellikle renkli taşlar ve tüyler kullanılır. Bu ürünler kullanırken çocuğun yaşına dikkat edilmesi gerekir. Çok küçük çocuklar taş ve tüyleri ağzına alabilir veya yutabilir. Bu gibi durumlarda ciddi sağlık problemine sebep olur. 

Kişinin bu konu hakkında bilgisi yoksa bilgisi olan birine danışması gerekir. Erkek çocukları için genellikle kral tacı ve asası kullanılır. Bu ürünlerin yanına bazen de pelerin kullanılır. Pelerinler genellikle kırmızı renkte olur. Tacın üzerinde farklı renkte taşlar bulunabilir. Ya da erkeklerin sevdiği araba karakterine uygun taç ve asa da bulunabilir.

Taç ve Asa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taç ve asalar genellikle tek başına değil de uygun giysiyle birlikte satılır. Bu ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır bunlar;

  • Seçilen ürünün dayanıklılığı: Taç, asa veya giysi bu ürünlerden hangisi olduğu fark etmeksizin dayanıklı ürün seçilmesi gerekir. Çocuklar koşup oynar veya düşer. Bu gibi durumlar da hem giysilerinin hem de kullandıkları diğer ürünlerin zarar görmemesi önemlidir. Çocuğun kullandığı asa hızlı bir şekilde kırılırsa bu durum çocuğu mutsuz eder ve ağlamasına sebep olabilir. Bu nedenle üretiminde kullanılan malzemenin dayanıklı olduğu ürünleri seçmekte fayda vardır.
 
  • Temizlik kolaylığı: Çocuklar sürekli öğrenim ve gelişim içindedir. Bu nedenle kendi başına yemek yeme ya da koşup oynama gibi faaliyetleri sıklıkla yaparlar. Bunları yaparken üzerlerindeki giysiler ya da asa gibi ürünler kirlenebilir. Temizlenmesi kolay bir ürün tercihi yapmak ebeveynler için kolaylıktır. Temizliği zor ürünleri kişiler için ekstra zahmet oluşturur.
 
  • Kaliteli ürün tercihi: Kaliteli bir ürün tercih etmek ürünü kullanım esnasında ve sonraki zamanlarda kolaylık sağlar. Ürünün kalitesi görseline yansır. Aynı zamanda kaliteli ürünler sağlam ve dayanıklı olur.
 
  • Rahatlık ve konfor: Çocuklar sürekli hareket içinde olurlar. Bundan kaynaklı tercih edilecek ürünlerin çocukların konforuna uyum sağlaması önemlidir. Onları sıkan ve daraltan ürünleri tercih etmek rahatlıklarına olumsuz yansır. Bu nedenle çocuklarına bedenine ve tarzına uygun ürünler tercih edilmelidir.
 
  • Giyip çıkarılması kolay ürünler: Çocuklarla bir etkinliklere katılmak ya da onlara kıyafet girdirmek zaman zaman zor bir durum olabilir. Bu nedenle çocuklar için kolay giyip çıkarılan ürünler tercih edilmelidir. Böylece çocuklar sıkılmadan ve rahatlıkla ürünleri giyip çıkarabilirler.
 
  • Zararsız ürün tercihi: Çocuklar için taç, asa veya giysi seçerken üzerinde bulunan herhangi bir maddenin çocuğa zarar verme ihtimali olmaması gerekir. Bu nedenle kişiler tercih yaparken uzmanlardan yardım alabilirler.
 

Bebekler için Taç ve Asa

Bebekler genellikle bir yaşına girdiklerinde doğum günü kutlamaları yapılır. Bu kutlamalar da taç, asa ve giysilerle prens veya prenses kostümü giydirilir. Bebekler için bu ürünler satılır fakat bazı kişiler bebeğe uygun özel bir tercihle yaptırabilirler de. Bu ürünler bebekler için olduğu için oldukça dikkatli olmak gerekir. Büyümekte ve gelişmekte olan bebekler dünyayı ve nesneleri tanımak için ağızlarına götürürler. 

Kullanılan ürünlerde küçük parçaları olması bebeklerin yutmalarına ve yaralanmalarına sebep olabilir. Bu sebepler bebekler için ürün tercihi yaparken uzman birilerinden yardım almak gerekir. Bu şekilde bebek için en uygun ve sağlıklı ürün tercih edilmiş olur. Bebeklerin vücudu çok hassas olduğu için kullanılan ürünlerinde antialerjik olması gerekir. Bebeklerle gün boyu temas halinde olan bu ürünlerin bebek sağlığına uygun olması ve cildi tahriş etmemesi gerekir. 

Bebekleri rahatsız edecek ya da sıkılmasına sebep olacak ürünleri de kullanmaktan kaçınmak gerekir. Böyle bir durumda bebekler ağlar ve huzursuzlanır. Bu durum hem çocuklar için hem de ebeveynler için olumsuz olur. Bebek taç ve asa seçimine uygun genel bir düzenlemeye yapılması gerekir. Organizasyonda kullanılan renkler ve tarzlar birbirine uygun olmalıdır. Böylece bir bütünlük sağlanmış olur.